Łemkowskie konne przepĘdy bydŁa

Dwa razy w roku organizujemy unikalną imprezę rodem z dzikiego zachodu - konne przepędy dużego stada bydła na odległość około 15 km na trasie Rudawka Rymanowska - Polany Surowiczne przez bezdroża doliny przełomu Wisłoka. W kolejnym dniu tej imprezy odbywa się na tej samej trasie konny przepęd stadka półdzikich ogierków huculskich.

Ta wielka atrakcja odbywa się wiosną, w początku maja - Łemkowski Wypęd Bydła na letnie pastwisko
i jesienią w ostatni weekend września Łemkowski Spęd Bydła do obór zimowych

Całość imprezy to 3 dni ciekawej przygody w innym świecie:

ChĘtnych serdecznie zapraszamy!!!

Dla uczestników zapewniamy tylko 10 miejsc. Warto odpowiednio wcześniej zarezerwować sobie możliwość uczestnictwa w tej unikalnej imprezie.

Czy warto uczestniczyć w Łemkowskich Przepedach Bydła?

Dla ilustracji przedstawiam relację z jesiennego spędu bydła 1999 (zdjęcia z filmu nakręconego przez Telewizję Rzeszów) i wiosennego wypędu bydła 2001(podstawą tej relacji są list i fotografie opisujące tę imprezę przez jego uczestnika Pawła Świerca), wypęd bydła 2002 w fotograficznej relacji K. Piotrowskiej i spęd bydła i ogierków huculskich 2003.

Wszystkie szczegółowe informacje telefonicznie

UWAGA: Ze wzgledów organizacyjnych Zakład Doświadczalny Odrzechowa prosi osoby nie biorące udziału w organizowanych przepędach bydła o nie przyjeżdżanie na Polany Surowiczne w terminach organizowanych imprez przepędowych

 

sekretariat@odrzechowa.com.pl