Wyniki Regionalnego Czempionatu Hodowlanego
i UŻytkowego Koni Rasy Huculskiej
Rudawka Rymanowska 27-29 sierpnia 2004

Komisja sędziowska
  • Iwona Wrona (przewodnicząca)
  • Eulalia Michalik
  • Andrzej Goraus

 

Komisja sędziowska Czempionatu Hodowlanego

 

Komisja sędziowska Konkursu Powożenia Zaprzęgami Parokonnymi

 

Zgłoszone konie:

Nr katalogowy

Nazwa konia

Nr licencji

Płeć

1

Tuhaj-Bej

74 G-Kr

ogier

2

Giewont

35 G-Rz

ogier

3

Pacyfek

28 G-Rz

ogier

4

Nicpoń

103 G-Kr

ogier

5

Włochaty

30 G-Rz

ogier

6

Ważniak

32 G-Rz

ogier

7

Pralinka

159 G-Kr

klacz

8

Grafina

9642

klacz

9

Sandra

121/01

klacz

10

Limba

149 G-Kr

klacz

11

Hila

39 G-Kt

klacz

12

Hewia

22 G-Łd

klacz

13

Jurata

176 G-Rz

klacz

14

Westalka

206 G-Rz

klacz

15

Wibracja

205 G-Rz

klacz

16

Parada

218 G-Kr

klacz

17

Laponka

204 G-Kr

klacz

18

Lemona

204 G-Rz

klacz

19

Lira

203 G-Rz

klacz

20

Panda

202 G-Rz

klacz

21

Wisłoka

38 G-Rz

klacz

22

Wereta

110 G-Rz

klacz

23

Olszynka

596/00

klacz

24

Winga

210 G-Kr

klacz

25

Wódka

201 G-Rz

klacz

26

Wena

200 G-Rz

klacz

27

Wenus

102 G-Rz

klacz

28

Wydra

31 G-Kr

klacz

29

Libra

165 G-Kr

klacz

30

Liana

175 G-Rz

klacz

31

Pokora

225 G-Kr

klacz

32

Nela

177 G-Rz

klacz

33

Barka

270 G-Rz

klacz

34

Intryga

218 G-Kr

klacz

35

Gruzja

226 G-Kr

klacz

36

Bona

220 G-Kr

klacz

37

Persja

224 G-Kr

klacz

38

Orsza

109 G-Kr

klacz

39

Pastel

-

wałach

40

Lansjer

79 G-Kr

ogier

 

Startowało 12 ekip.
W championacie użytkowym i hodowlanym wzieło udział 6 ogierów i 30 klaczy.
W konkursie zaprzęgów wzieło udział 6 zaprzęgów

 

Czempionat Hodowlany

Ogiery

Tytuł Czempiona Hodowlanego zdobył ogier

Lansjer

Nr katalogowy: 40, maść: gn. srok. data urodzenia: 20.03.1997 r.
Numer księgi: 79 G-Kr, wymiary: 140-173-19,
bonitacja: 14-4-13-6-7-7-14-14=79

M:7885 hc, Salamandra, gn. srok. 1985

O: 1321 hc. , Piaf, c.gn. 1988

Zawodnik: Piotr Miśkiewicz
Hodowca: Stadnina Koni Huculskich Gładyszów Sp. z o.o., 38-315 Uście Gorlickie
Właściciel: Stado Ogierów - Klikowa; 33-100 Tarnów ul.Klikowska 304, woj małopolskie

 

Tytuł Vice-czempiona Hodowlanego zdobył ogier

Pacyfek

Nr katalogowy: 3, maść: gn. srok.,ur. 17.10.1999 r.
Numer księgi: 28 G-Rz, wymiary: 137-168-18,
bonitacja: 14-4-14-7-6-7-14-14=80

M: 7246 hc. Przylaszczka mysz. srok. 1983

O: 406 hc. Rygor gn. 1984

Zawodnik: Magdalena Żur
Hodowca: Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Sp. z o.o. Odrzechowa
Zarszyn
, woj. podkarpackie
Właściciel: Żur Franciszek, 34-720 Chabówka 181, woj. małopolskie

 

Klacze

Tytuł Czempiona Hodowlanego zdobyła klacz

Wenus

Nr katalogowy: 27, maść: mysz. srok, ur.: 13.04.1994 r.
Numer księgi: 102 G-Rz, wymiary: 140-182-18,5,
bonitacja: 14-4-14-6-6-7-13-14=78

M: 47 G-Rz hc. Olimpia c. gn. 1990

O: 1322 hc Wabigon gn. srok. 1987

Zawodnik: Tomasz Banasiewicz
Hodowca: Bieszczadzki Park Narodowy, 38-714 Ustrzyki Górne, woj. podkarpackie
Właściciel: Banasiewicz Krzysztof, Przemyśl, ul. Zakopiańska 30, woj. podkarpackie

 

Tytuł Vice -czempiona Hodowlanego zdobyła klacz

Wydra

Nr katalogowy: 28, maść: gn. ur.: 08.05.1993 r.
Numer księgi: 31 G-Kr, wymiary: 135-172-18,
bonitacja: 14-4-14-6-6-7-15-14= 80

M: 24 G-Rz hc. Nisa gn. 1990

O: 1322 hc. Wabigon gn. srok. 1988

Zawodnik: Małgorzata Cybulska
Hodowca: Myśliński Stanisław, Polana 74 a
Właściciel: Cybulska Małgorzata, Kraków, ul. G. Zapolskiej 27/57, woj. małopolskie

 

Czempionat Użytkowy

Pierwsze miejsce zdobyła klacz

Wisłoka

Nr katalogowy: 21, maść: c. gn., data urodzenia: 01.04.1999 r.
Numer księgi: 38 G-Rz Wymiary: 138-181-17,5
Bonitacja: 14-4-14-6-7-7-14-14=80

M: 7242 hc. Pobudka, gn., 1983

O: 406 hc. Rygor, gn., 1984

Zawodnik: Dominik Grabowski
Hodowca: Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Sp. z o.o., Odrzechowa, woj. podkarpackie
Właściciel: Grzegorz Pelc, Małkowice 94, 37-716 Orły, woj. podkarpackie

Wisłoka zdobyła też za zwycięstwo w czempionacie użytkowym siodło typu 'western' ufundowane przez ZDIZ Odrzechowa

 

Drugie miejsce zdobyła klacz

Pokora

Nr katalogowy: 31, maść: gn., data urodzenia: 11.05.2001 r.
Numer księgi: 225 G-Kr, wymiary: 138-173-18,
bonitacja: 14-4-14-6-6-6-14-14=78

M: 128 G-Kr hc., Pepsi, gn. 1996

O: 1321 hc., Piaf, c. gn., 1988

Zawodnik: Bartek Gruca
Hodowca: Stadnina Koni Huculskich Gładyszów Sp. z o.o. , 38-315 Uście Gorlickie,woj. małopolskie
Właściciel: Stadnina Koni Huculskich Gładyszów Sp. z o.o., 38-315 Uście Gorlickie, woj małopolskie

Trzecie miejsce zdobyła klacz

Liana

Nr katalogowy: 30, maść: c. gn., data urodzenia: 01.04.1999 r,
Numer księgi: 175 G-Rz, wymiary: 138-181-17,5,
bonitacja: 14-4-14-6-7-7-14-14=80

M: 9869 hc. , Lisna , sk. gn. srok., 1991

O: 1321 hc., Piaf, c. gn., 1988

Zawodnik: Damian Pelc
Hodowca: Stadnina Koni Huculskich Gładyszów Sp. z o.o., 38-315 Uście Gorlickie, woj. małopolskie
Właściciel: Grzegorz Pelc, Małkowice 94, 37-716 Orły, woj. podkarpackie

 

DruŻynowo czempionat uŻytkowy

LP Ekipa Konie Pkt.bonif. Ogółem pkt. Miejsce  

1.

SKH Gładyszów

Pokora

176,82

525,10

I

Pralinka

174,74

Libra

173,54

2.

Grzegorz Pelc

Liana

176,50

482,91

II

 

Hila

152,99

Orsza

153,42

3.

SKH Gładyszów

Parada

161,51

474,89

III

 

Grażda

160,05

Bona

153,33

4.

ZDIZ Odrzechowa

Wódka

165,37

469,84

IV

 

Panda

140,67

Wena

163,80

5.

Józef Babiś

Nela

159,32

436,20

V

 

Jurata

156,24

Barka

120,64

6.

ZDIZ Odrzechowa

Ważniak

160,35

422,16

VI

Tuhaj Bej

99,29

Wibracja

162,52

7.

ZDIZ Odrzechowa

Giewont

92,67

413,33

VII

 

Westalka

170,86

Lira

149,80

8.

ZDIZ Brzezie

Olszynka

149,88

406,30

VIII

 

Winga

106,06

Wydra

150,36

9.

PPHU Stylinart

Grafina

123,41

388,46

IX

 

Wereta

139,51

Wenus

125,54

 

 

Szczegółowe wyniki Regionalnego Czempionatu Użytkowego Koni Rasy Huculskiej

Lokata

Nr kat.

Nazwa konia

Hodowca

Właściciel Zawodnik Punktacja
Płyta Próba kondycyjna Scieżka Huculska

Łącznie

1

21

WISŁOKA

ZDIZ Odrzechowa

Grzegorz Pelc Dominik Grabowski 31,67 70,02 80,00 181.69
2

31

POKORA SKH Gładyszów SKH Gładyszów Bartek Gruca 33,00 67,82 76,00 176,82
3

30

LIANA SKH Gładyszów Grzegorz Pelc Damian Pelc 31,67 66,83 78,00 176,5
4

7

PRALINKA SKH Gładyszów SKH Gładyszów Damian Dziamba 31,67 71,07 72,00 174,74
5

12

HEWIA Zbigniew Radziejowski Ewa i Krzysztof Banasiak Monika Banasiak 31,33 63,73 79,25 174,31
6

29

LIBRA SKH Gładyszów SKH Gładyszów Sabina Wąchała 34,00 69,54 70,00 173,54
7

14

WESTALKA ZDIZ Odrzechowa ZDIZ Odrzechowa Damian Wierzganowski 32,67 66,69 71,50 170,86
8

25

WÓDKA ZDIZ Odrzechowa ZDIZ Odrzechowa Dawid Zając 34,33 63,54 67,50 165,37
9

40

LANSJER SKH Gładyszów SO Klikowa Piotr Miśkiewicz 34,67 73,36 56,00 164.03

10

26

WENA ZDIZ Odrzechowa ZDIZ Odrzechowa Andrzej Miejski 33,67 66,38 63,75 163,80

11

15

WIBRACJA ZDIZ Odrzechowa ZDIZ Odrzechowa Rafał Zając 33,67 69,60 59,25 162,52

12

16

PARADA SKH Gładyszów SKH Gładyszów Agnieszka Szymczyk 30,00 66,26 65,25 161,51

13

6

WAŻNIAK ZDIZ Odrzechowa ZDIZ Odrzechowa Mariusz Boruta 33,33 67,02 60,00 160,35

14

34

GRAŻDA SKH Gładyszów SKH Gładyszów Sebastian Kita 34,67 66,38 59,00 160,05

15

32

NELA Dominik Jastrzębski Józef Babiś Maja Gaber 31,67 69,65 58,00 159,32

16

17

LAPONKA SKH Gładyszów Banasiewicz Krzysztof Banasiewicz Krzysztof 33,67 71,92 53,25 158,84

17

13

JURATA Dominik Jastrzębski Józef Babiś Adam Malmuk 35,00 56,74 64,50 156,34

18

38

ORSZA SKH Gładyszów Anna Pęk Grzegorz Juchniewicz 32,00 76,42 45,00 153,42

19

36

BONA SKH Gładyszów SKH Gładyszów Jarosław Perygrym 31,67 60,16 61,5 153,33

20

11

HILA Zbigniew Radziejowski Grzegorz Pelc Kamil Pelc 31,67 66,82 54,5 152,99

21

28

WYDRA Stanisław Myśliński Cybulska Małgorzata Małgorzata Cybulska 36,33 67,78 46,25 150,36

22

23

OLSZYNKA ZDIZ Brzezie ZDIZ Brzezie Paulina Polakiewicz 32,00 61,38 56,5 149,88

23

19

LIRA ZDIZ Odrzechowa ZDIZ Odrzechowa Olga Hryńczak 32,23 69,97 47,5 149,80

24

20

PANDA ZDIZ Odrzechowa ZDIZ Odrzechowa Paweł Pięta 31,33 73,09 36,25 140,67

25

22

WERETA ZDIZ Odrzechowa PPHU Stylinart Natalia Fac 34,33 66,93 38,25 139,51

26

35

GRUZJA SKH Gładyszów SKH Gładyszów Dariusz Łukasik 31,00 66,51 38,50 136,01

27

18

LEMONA ZDIZ Odrzechowa ZDIZ Odrzechowa Patryk Królikowski 30,67 69,84 26,00 126,51

28

27

WENUS BPN Banasiewicz Krzysztof Tomasz Banasiewicz 36,67 55,87 33,00 125,54

29

37

PERSJA SKH Gładyszów SKH Gładyszów Mateusz Gruca 34,00 69,50 21 124,50

30

8

GRAFINA SK Siary Banasiewicz Krzysztof Klaudia Fac 31,33 50,83 41,25 123,41

31

33

BARKA Marta Cymerman Krzysztof Kurzawa Krzysztof Kurzawa 34,00 60,14 26,50 120,64

32

24

WINGA ZDIZ Brzezie ZDIZ Brzezie Sandra Jensz-Stawowczyk 33,00 67,81 5,25 106,06

33

1

TUHAJ-BEJ Frańciszek Żur ZDIZ Odrzechowa Katarzyna Wojtyczka 31,00 53,79 14,50 99,29

34

2

GIEWONT ZDIZ Odrzechowa ZDIZ Odrzechowa Maciej Hryńczak 32,67 - 60,00 92,67

35

3

PACYFEK ZDIZ Odrzechowa Franciszek Żur Magdalena Żur 33,67 - 39,75 73,42

36

5

WŁOCHATY ZDIZ Odrzechowa Ewa Banasiak Monika Banasiak 32,00 - - 32,00

 

Największy pechowiec:

Maciej Hryńczak - zdyskwalifikowany na próbie kondycyjnej za nadmierne tętno jego ogiera Giewonta , który usiłował dogonić jadącą przed nim klacz....

Wyniki Konkursu Powożenia Zaprzęgami Parokonnymi

zwyciężył zaprzęg Nr. 1

Ocena stylu 9, suma punktów karnych 9.
Właściciel: Stadnina Koni Huculskich Sp. z o.o. Gładyszów 53, powiat Gorlice
Powożący: Janusz Michalak, Luzak: Andrzej Szymczyk
Konie: klacz 220 G-Kr Bona hc. mysz. ur. 2001 r. (Hroby XXI-50 - Branka)
klacz 226 G-Kr Gruzja hc. j.mysz. ur. 2001 r. (Hroby XXI-50 - Gapa)

II miejsce: zaprzęg nr 6

Ocena stylu 7, suma punktów karnych 12
Właściciel: Stadnina Koni Huculskich Sp. z o.o. Gładyszów 53, powiat Gorlice
Powożący: Janusz Michalak, Luzak: Andrzej Szymczyk
Konie: wałach Wist hc. gn. ur. 1997 r. (Rewir - Jagódka)
klacz 217 G-Kr Wena hc. gn. ur. 2001 r. (Prislop IX-81 - Westa)

III miejsce: zaprzęg nr 3

Ocena stylu 8, suma punktów karnych 10
Właściciel: Józef Babiś - Gospodarstwo agroturystyczne 'Swoboda', Hawłowice, powiat Jarosław
Powożący: Adam Malmuk, Luzak: Maja Gaber
Konie: klacz 177 G-Rz Nela hc. mysz. ur. 2000 r. (Wicher - Nirwa)
klacz 176 G-Rz Jurata hc. c.gn. ur. 2000 r. (Puszczyk - Jura)

 

Ekipa z Odrzechowej

 

sekretariat@odrzechowa.com.pl