Wyniki
Regionalnego Czempionatu Hodowlanego i UŻytkowego Koni Rasy Huculskiej Rudawka Rymanowska 2005

Komisja sędziowska:

  • Iwona Wrona (przewodnicząca)
  • Eulalia Michalik
  • Andrzej Goraus

 

Komisja sędziowska Czempionatu Hodowlanego

 

Komisja sędziowska Konkursu Powożenia Zaprzęgami Parokonnymi

 

Zgłoszone konie:

Nr katalogowy

Nazwa konia

Nr licencji

Płeć

1

GINES 37 G-Rz ogier

2

NOMINAŁ 120 G-Kr ogier

3

PROMIEŃ 112 G-Kr ogier

4

GWIAZDOR 5 G-Lb ogier

5

OPAR 111 G-Kr ogier

6

WALOR 33 G-Rz ogier

7

PUSZKAR 27 G-Rz ogier

8

SARACEN 94 G-Kr ogier

9

ROXA 55 G-Wr klacz

10

SAŁATKA 280 G-Kr klacz

11

OSTKA 279 G-Kr klacz

12

SUPRIMA 271 G-Kr klacz

13

POKORA 225 G-Kr klacz

14

PUMA 196 G-Kr klacz

15

ATRAPA 224 G-Rz klacz

16

WERWA-O 221 G-Rz klacz

17

PIPI 219 G-Rz klacz

18

OBAWA 225 G-Rz klacz

19

OKABA 226 G-Rz klacz

20

WIZJA 33 G-Łd klacz

21

WAŻNA 216 G-Rz klacz

22

OMEGA-O 217 G-Rz klacz

23

PANDA 202 G-Rz klacz

24

LIRA 203 G-Rz klacz

25

OSEŁKA 218 G-Rz klacz

26

PALESTRA 222 G-Rz klacz

27

BARKA 207 G-Rz klacz

28

HEWIA 22 G-Łd klacz

29

WEGA 28 G-Pz klacz

30

SANUTKA 73 G-Kr klacz

31

OLSZYNKA 227 G-Kr klacz

32

GIRGONIA 171 G-Rz klacz

33

LIANA 175 G-Rz klacz

34

PLATYNKA 82 G-Rz klacz

35

HIACYNTA 214 G-Rz klacz

36

JURATA 176 G-Rz klacz

37

PUFKA 208 G-Rz klacz

38

WALKA 151 G-Rz klacz

39

PALOMA 179 G-Rz klacz
40
LAPONKA 204 G-Kr klacz
41
WANTA 182 G-Rz klacz
42
PINESKA 213 G-Rz klacz
43
LIRA 620 klacz
44
AGAR - klacz
45
SMOLNA 184 G-Rz klacz
46 REZERWA
HILA 39 G-KT klacz
47
FRYDERYKO 105 G-Kr klacz

 

Startowało 18 ekip, z województwa podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego i wielkopolskiego.
W championacie użytkowym i hodowlanym wzięło udział 47 koni.
W konkursie zaprzęgów wzięło udział 7 zaprzęgów

 

Czempionat Hodowlany

Ogiery

Tytuł Czempiona Hodowlanego zdobył ogier

NOMINAŁ

Nr katalogowy: 2, maść: ciemnogniady, ur.:05.12.2001
Numer księgi: 120 G-Kr, wymiary: 138-170-19,0, bonitacja:

M: 100 G-Kr NADIA j.gn , 1996

O: 2112 BACA, sk.gn. 1993

PEREŁKA j.gn, 1983 NESZOR, wilcz. 1985 9637 BETANIA, kara, 1989 1321 PIAF, c.gn., 1988
CHMURA DIORYT OLCHA OUSOR I SÓJKA REWIR RABKA MARGIEL

Zawodnik: Tomasz Łoza
Hodowca: Stadnina Koni Huculskich Gładyszów
Właściciel: Stadnina Koni Huculskich Gładyszów Sp. z o.o., 38-315 Uście Gorlickie

 

* * *

Tytuł Vice-czempiona Hodowlanego zdobył ogier

SARACEN

Nr katalogowy: 8, maść: gniady, ur.:18.04.1999
Numer księgi: 94 G-Kr, wymiary: 144-179-19,5, bonitacja:

M: 474 SAWA, kara, 1993

O: 1321 PIAF, c.gn. 1988
7245 PRYMULKA gn 1983 924 NESZOR gn.wilcz, 1985 7247 RABKA gn, 1984 9404 MARGIEL gn, 1980
JAGŁA LUZAK OLCHA ex OKTAWA OUSOR I KONSOLA LUZAK GAMA PIETROSU VI-111

Zawodnik: Mateusz Gieryń
Hodowca: Myśliński Stanisław, Polana 74 a
Właściciel: Myśliński Stanisław, Polana 74 a

 

Klacze

Tytuł Czempiona Hodowlanego klaczy młodzych zdobyła klacz

WEGA

Nr katalogowy: 29, maść: ciemnomysz., ur.:04-07-2002
Numer księgi: 28 G-Pz, wymiary: 134-173-18,0, bonitacja:

M: 45 G-Kr WESOŁKA gn.srok., 1994

O: 1 G-Zg SZATYN , kary, 1998

21 G-Rz Staja, mysz. 1987 1322 Wabigon , gn.srok., 1988 27 G-Kr Seria, kaszt, 1995 403 Ramazan, gn.sr., 1984
Orbita Luzak Jagódka Ocel Farma Ousor I Hetka Jaśmin

 

Zawodnik: Magdalena Szot
Hodowca: Janusz Szajna, ul Strumykowa, Droszków
Właściciel: Krzysztof Chomicz, ul Modrzewiowa 7 Kobylnice, wielkopolskie

 

Tytuł Vice -czempiona Hodowlanego klaczy młodszych zdobyła klacz

LIRA

 

Nr katalogowy: 24, maść: jasnogniada, ur.:12-01-2001
Numer księgi: 203 G-Rz, wymiary: 138-163-18,0, bonitacja:

M: 43 G-Rz Liszka, j.gn, 1997

O: 406 Rygor, gn., 1984

16G-Rz Reduta, mysz., 1983

8648 Hwrań, gn, 1985 760 Wiosenka, c.gn., 1966 9316 Lemiesz, mysz., 1978
Kometa Lemiesz Maciejowa Hroby V-22 Pasterka

Orzech

Gazela Elf

Zawodnik: Maciej Hryńczak
Hodowca: Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Odrzechowa
Właściciel: Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Odrzechowa

 

Tytuł Czempiona Hodowlanego klaczy starszych zdobyła klacz

LIRA

Nr katalogowy: 43, maść: mysz., ur.:20-03-1998
Numer księgi: 620, wymiary: 132-167-17,0, bonitacja:

M:2438 Donica, gn, 1971

O: 8957 Jaśmin, gn.srok.,1977

336 Ulga, j.gn, 1965

5992 Góral X, gn. 1957 2441 Dziewanna, gn. 1971 6478 Zefir, 1967
Nieufna Cukor Gurgul 5 Gurgul I GOral VII Wiosenka

Hroby V-22

Larynka Cukor Gurgul 5

Zawodnik: Magdalena Szot
Hodowca: SK Gładyszów
Właściciel: Janusz Szot

 

Tytuł Vice -czempiona Hodowlanego klaczy starszych zdobyła klacz

SMOLNA

Nr katalogowy: 45, maść: skarogniada., ur.:22-01-2000
Numer księgi: 184 G-Rz, wymiary: 134-160-17,0, bonitacja:

M:7888 Sosna, j.gn, 1985

O: 179 Puszczyk, karosrok., 1983

2436 Derka, gn, 1970

8976 Ousor I , gn. 1978 3340 Gazela, j.gn, 1974 6478 Zefir, gn.srok. 1967
Hreczecha Hroby V-22 Hroby V-5 Ousor Niezabudka

Hroby V-22

Larynka Cukor-Gurgul-5

Zawodnik: Katarzyna Wrześniak
Hodowca: St. Myśliński
Właściciel: Tadeusz Wrześniak

 

wyniki próby dzielności koni rasy huculskiej - Rudawka Rymanowska 2005
Miejsce Nr kat. Nazwa konia rok ur. Hodowca Właściciel Zawodnik Punktacja
płyta płyta
lok.
ścieżka huculska ścieżka
lok.

Łącznie

1
43 LIRA   SK Gładyszów Janusz Szot Magdalena Szot 45,00 1 80,00 1 125,00
2
7 PUSZKAR   ZD Odrzechowa Józef Babiś Adam Malmuk 42,67 6 80,00 1 122,67
3
28 HEWIA   Z Radziejowski E Banasiak Monika Banasiak 40,00 28 79,50 3 119,50

4

36 JURATA   D. Jastrzębski J. Babiś Maja Gaber 42,33 7 76,00 4 118,33

5

24 LIRA   ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Maciej Chryńczak 43,00 4 75,25 5 118,25

6

22 OMEGA-O   ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Dawid Zając 41,67 12 71,00 7 112,67
7
14 PUMA   SK Gładyszów SK Gładyszów Mateusz Gruca 39,67 32 72,00 6 111,67
8
33 LIANA   SK Gładyszów G. Pelc Damian Pelc 40,67 17 70,50 8 111,17
9
45 SMOLNA   St. Myśliński T. Wrzesniak Katarzyna Wrześniak 44,33 3 66,25 12 110,58
10
32 GIRGONIA   BPN BPN Piotr Drewniak 40,00 28 69,25 9 109,25
11
13 POKORA   SK Gładyszów SK Gładyszów Sebastian Kita 40,67 17 67,00 11 107,67

12

35 HIACYNTA   W. Kareta W. Pelc Kamil Pelc 39,00 38 68,00 10 107,00
13
44 AGAR   SK Gładyszów SK Gładyszów Agnieszka Szymczyk 39,00 38 66,25 12 105,25

14

3 PROMIEŃ   SK Gładyszów SK Gładyszów Damian Dziamba 40,33 20 64,00 15 104,33

15

34 PLATYNKA   ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Łukasz Wajda 41,33 13 62,75 16 104,08

16

38 WALKA   St. Myśliński St. Mysliński Maria Zarębska 39,33 34 64,25 14 103,58

17

29 WEGA   J Szajna K. Chomicz Magdalena Szot 44,67 2 55,50 19 100,17

18

19 OKABA   J. Babiś J. Babiś Adam Malmuk 38,67 40 58,75 17 97,42

19

25 OSEŁKA-O   ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Patryk Królikowski 40,33 20 56,75 18 97,08

20

20 WIZJA   J. Jakubowicz E. Banasiak Monika Banasiak 38,00 43 55,50 19 93,50

21

30 SANUTKA   W. Rościszewski W. Rościszewski Karolina Bielecka 40,33 20 51,25 21 91,58

22

41 WANTA   W i K Smoleńscy St. Mysliński Martyna Szwarc 42,33 7 46,50 22 88,83

23

6 WALOR   ZD Odrzechowa R. Tęcza Kinga Litera 40,33 20 44,75 23 85,08

24

37 PUFKA   St. Myśliński St. Mysliński Mateusz Gieryń 40,33 20 40,75 24 81,08

25

8 SARACEN   SK Gładyszów St. Myśliński Gieryń Mateusz 42,33 7 37,25 27 79,58

26

5 OPAR   SK Gładyszów SK Gładyszów Maciej Michalec 40.33 20 38,50 25 78,83

27

42 PINESKA   St. Procajło K. Banasiewicz Tomasz Banasiewicz 42,00 10 35,25 29 77,25

28

21 WAŻNA   ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Łukasz Wajda 39,33 34 37,75 26 77,08

29

4 GWIAZDOR   T. Kosiarski SO Klikowa Piotr Miśkiewicz 40,33 20 36,50 28 76,83

30

23 PANDA   ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Pięta Paweł 40,67 17 35,00 30 75,67
31
26 PALESTRA   ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Maciej Hryńczak 41,00 16 33,75 31 74,75
32
10 SAŁATKA   W. Rościszewski W. Rościszewski Katarzyna Michalska 39,67 32 28,00 32 67,67
33
1 GINES   ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Rafał Zając 38,67 40 24,25 33 62,92

34

27 BARKA   M. Cymerman K. Kurzawa Krzysztof Kurzawa 38,00 43 21,25 34 59,25
35
16 WERWA-O   ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Monika Maryańska 40,00 28 13,25 35 53,25

36

31 OLSZYNKA   ZD Brzezie ZD Brzezie Ewa Kolbusz 43,00 4 elim.   43,00

37

47 FRYDERYKO   W. Krzyżak W. Krzyżak Dorota Przybylska 42,00 10 elim.   42,00
38
9 ROXA   W. Dutka A. Wieczorek Aleksandra Wieczorek 41,33 13 elim.   41,33

38

40 LAPONKA   SK Gładyszów K. Banasiewicz Krzysztof Banasiewicz 41,33 13 elim.   41,33
40
2 NOMINAŁ   SK Gładyszów SK Gładyszów Tomasz Łoza 40,33 20 elim.   40,33

41

11 OSTKA   ZD Brzezie ZD Brzezie Anna Węgiel 40,00 28 wycof.   40,00
42
12 SUPRIMA   SK Gładyszów SK Gładyszów Jadwiga Bożek 39,33 34 elim.   39,33
42
18 OBAWA   J Babiś J. Babis Maja Gaber 39,33 34 elim.   39,33
44
17 PIPI   ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Olga Hryńczak 38,67 40 elim   38,67

45

15 ATRAPA   BPN BPN Dariusz Aurzadniczek 38,00 43 elim.   38,00

Wyróżniono konie, które zaliczyły próbę dzielności:: ogiery min. 95 pkt., klacze min. 85 pkt.

 

Szczegółowe wyniki Regionalnego Czempionatu Użytkowego Koni Rasy Huculskiej - Rudawka Rymanowska 2005
Miejsce

Nr kat.

Nazwa konia

Hodowca

Właściciel Zawodnik
Punktacja
Płyta lok. Próba kondycyjna lok. Scieżka Huculska lok.

Łącznie

1
43 LIRA SK Gładyszów Janusz Szot Magdalena Szot 45,00 1 76,52 1 80,00 1 201,52
2
7 PUSZKAR ZD Odrzechowa Józef Babiś Adam Malmuk 42,67 6 71,43 7 80,00 1 194,10
3
28 HEWIA Z Radziejowski E Banasiak Monika Banasiak 40,00 28 65,44 18 79,50 3 184,94
4
33 LIANA SK Gładyszów G. Pelc Damian Pelc 40,67 17 72,2 5 70,50 8 183,37
5
14 PUMA SK Gładyszów SK Gładyszów Mateusz Gruca 39,67 32 71,04 8 72,00 6 182,71
6
44 AGAR SK Gładyszów SK Gładyszów Agnieszka Szymczyk 39,00 38 71,69 6 66,25 12 176,94
7
45 SMOLNA St. Myśliński T. Wrzesniak Katarzyna Wrześniak 44,33 3 65,47 17 66,25 12 176,05
8
13 POKORA SK Gładyszów SK Gładyszów Sebastian Kita 40,67 17 62,76 20 67,00 11 170,43
9
32 GIRGONIA BPN BPN Piotr Drewniak 40,00 28 60,54 23 69,25 9 169,79

10

35 HIACYNTA W. Kareta W. Pelc Kamil Pelc 39,00 38 61,87 21 68,00 10 168,87

11

3 PROMIEŃ SK Gładyszów SK Gładyszów Damian Dziamba 40,33 20 63,41 19 64,00 15 167,74

12

41 WANTA W i K Smoleńscy St. Mysliński Martyna Szwarc 42,33 7 66,10 16 46,50 22 154,93

13

37 PUFKA St. Myśliński St. Mysliński Mateusz Gieryń 40,33 20 73,53 4 40,75 24 154,61

14

38 WALKA St. Myśliński St. Mysliński Maria Zarębska 39,33 34 50,07 26 64,25 14 153,65

15

30 SANUTKA W. Rościszewski W. Rościszewski Karolina Bielecka 40,33 20 60,46 24 51,25 21 152,04

16

5 OPAR SK Gładyszów SK Gładyszów Maciej Michalec 40.33 20 70,35 10 38,50 25 149,18

17

6 WALOR ZD Odrzechowa R. Tęcza Kinga Litera 40,33 20 61,01 22 44,75 23 146,09

18

42 PINESKA St. Procajło K. Banasiewicz Tomasz Banasiewicz 42,00 10 67,52 14 35,25 29 144,77

19

23 PANDA ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Pięta Paweł 40,67 17 68,81 12 35,00 30 144,48

20

4 GWIAZDOR T. Kosiarski SO Klikowa Piotr Miśkiewicz 40,33 20 67,44 15 36,50 28 144,27

21

27 BARKA M. Cymerman K. Kurzawa Krzysztof Kurzawa 38,00 43 74,22 3 21,25 34 133,47

22

8 SARACEN SK Gładyszów St. Myśliński Gieryń Mateusz 42,33 7 45,40 27 37,25 27 124,98

23

36 JURATA D. Jastrzębski J. Babiś Maja Gaber 42,33 7     76,00 4 118,33

24

24 LIRA ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Maciej Chryńczak 43,00 4     75,25 5 118,25

25

47 FRYDERYKO W. Krzyżak W. Krzyżak Dorota Przybylska 42,00 10 75,06 2 elim.   117,06

26

22 OMEGA-O ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Dawid Zając 41,67 12     71,00 7 112,67

27

31 OLSZYNKA ZD Brzezie ZD Brzezie Ewa Kolbusz 43,00 4 68,05 13 elim.   111,05

28

40 LAPONKA SK Gładyszów K. Banasiewicz Krzysztof Banasiewicz 41,33 13 68,89 11 elim.   110,22

29

15 ATRAPA BPN BPN Dariusz Aurzadniczek 38,00 43 70,89 9 elim.   108,89

30

34 PLATYNKA ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Łukasz Wajda 41,33 13 elim.   62,75 16 104,08

31

29 WEGA J Szajna K. Chomicz Magdalena Szot 44,67 2     55,50 19 100,17

32

11 OSTKA ZD Brzezie ZD Brzezie Anna Węgiel 40,00 28 59,06 25 wycof.   99,06

33

19 OKABA J. Babiś J. Babiś Adam Malmuk 38,67 40     58,75 17 97,42

34

25 OSEŁKA-O ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Patryk Królikowski 40,33 20     56,75 18 97,08

35

20 WIZJA J. Jakubowicz E. Banasiak Monika Banasiak 38,00 43     55,50 19 93,50

36

21 WAŻNA ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Łukasz Wajda 39,33 34     37,75 26 77,08
37 26 PALESTRA ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Maciej Hryńczak 41,00 16     33,75 31 74,75
38 10 SAŁATKA W. Rościszewski W. Rościszewski Katarzyna Michalska 39,67 32     28,00 32 67,67
39 1 GINES ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Rafał Zając 38,67 40     24,25 33 62,92
40 16 WERWA-O ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Monika Maryańska 40,00 28     13,25 35 53,25
41 9 ROXA W. Dutka A. Wieczorek Aleksandra Wieczorek 41,33 13     elim.   41,33
42 2 NOMINAŁ SK Gładyszów SK Gładyszów Tomasz Łoza 40,33 20     elim.   40,33
43 12 SUPRIMA SK Gładyszów SK Gładyszów Jadwiga Bożek 39,33 34     elim.   39,33
44 18 OBAWA J Babiś J. Babis Maja Gaber 39,33 34     elim.   39,33
45 17 PIPI ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Olga Hryńczak 38,67 40     elim   38,67

 

Wyniki Konkursu Powożenia Zaprzęgami Parokonnymi

zwyciężył zaprzęg Nr.7
Właściciel: Stado Ogierów Klikowa

Powożący: Sebastian Biedroń

Luzak: Piotr Miśkiewicz

Konie: ogier 5 G-Lb Gwiazdor, c.gn., 2001 (Len-Gejsza)

ogier 105 G-Kr Fryderyko, c.gn., 2001 (OkoN-Fajka)

 

II miejsce: zaprzęg nr 4

Właściciel:Stadnina Koni Huculskich Sp. z o.o. Gładyszów 53, powiat Gorlice

Powożący: Janusz Michalak

Luzak: Damian Dziamba

Konie: ogier 101 G-Kr Afisz, gn., 2000, (Prislop IX-81-Alaska)

wałach Wist, gn., 1997 (Rewir-Jagódka)

 

III miejsce: zaprzęg nr 6

Właściciel: Stadnina Koni Huculskich Sp. z o.o. Gładyszów 53, powiat Gorlice

Powożący: Damian Dziamba,

Luzak: Maciej Michalec

Konie: ogier 11 G-Kr Opar, gn.srok., 2000 (Jaśmin-Olimpia),

wałach Agar, kaszt. 2001 (Hroby-Alaska)

 

sekretariat@odrzechowa.com.pl