Wyniki Regionalnego Czempionatu Hodowlanego
i UŻytkowego Koni Rasy Huculskiej
Rudawka Rymanowska 26-28 sierpnia 2005

Komisja sędziowska:

 

Komisja sędziowska Czempionatu Hodowlanego

 

Startowało 18 ekip, z województwa podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, mazowieckiego i wielkopolskiego.
W championacie użytkowym i hodowlanym wzięło udział 47 koni.

 

Czempionat Hodowlany

Ogiery

Tytuł Czempiona Hodowlanego zdobył ogier

NOMINAŁ

Nr katalogowy: 2, maść: ciemnogniady, ur.:05.12.2001, Numer księgi: 120 G-Kr, wymiary: 138-170-19,0, bonitacja:

M: 100 G-Kr NADIA j.gn , 1996, O: 2112 BACA, sk.gn. 1993

Zawodnik: Tomasz Łoza, Hodowca: Stadnina Koni Huculskich Gładyszów, Właściciel: Stadnina Koni Huculskich Gładyszów Sp. z o.o., 38-315 Uście Gorlickie

 

* * *

Tytuł Vice-czempiona Hodowlanego zdobył ogier

SARACEN

Nr katalogowy: 8, maść: gniady, ur.:18.04.1999, Numer księgi: 94 G-Kr, wymiary: 144-179-19,5,
M: 474 SAWA, kara, 1993, O: 1321 PIAF, c.gn. 1988

Zawodnik: Mateusz Gieryń, Hodowca: Myśliński Stanisław, Polana 74 a, Właściciel: Myśliński Stanisław, Polana 74 a

 

Klacze

Tytuł Czempiona Hodowlanego klaczy młodzych zdobyła klacz

WEGA

Nr katalogowy: 29, maść: ciemnomysz., ur.:04-07-2002, Numer księgi: 28 G-Pz, wymiary: 134-173-18,0, M: 45 G-Kr WESOŁKA gn.srok., 1994, O: 1 G-Zg SZATYN , kary, 1998

Zawodnik: Magdalena Szot, Hodowca: Janusz Szajna, ul Strumykowa, Droszków, Właściciel: Krzysztof Chomicz, ul Modrzewiowa 7 Kobylnice, wielkopolskie

Tytuł Vice -czempiona Hodowlanego klaczy młodszych zdobyła klacz

LIRA

Nr katalogowy: 24, maść: jasnogniada, ur.:12-01-2001, Numer księgi: 203 G-Rz, wymiary: 138-163-18,0, M: 43 G-Rz Liszka, j.gn, 1997, O: 406 Rygor, gn., 1984

Zawodnik: Maciej Hryńczak, Hodowca: Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Odrzechowa, Właściciel: Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Odrzechowa

 

Tytuł Czempiona Hodowlanego klaczy starszych zdobyła klacz

LIRA

Nr katalogowy: 43, maść: mysz., ur.:20-03-1998, Numer księgi: 620, wymiary: 132-167-17,0, M:2438 Donica, gn, 1971, O: 8957 Jaśmin, gn.srok.,1977

Zawodnik: Magdalena Szot, Hodowca: SK Gładyszów, Właściciel: Janusz Szot

 

Tytuł Vice -czempiona Hodowlanego klaczy starszych zdobyła klacz

SMOLNA

Nr katalogowy: 45, maść: skarogniada., ur.:22-01-2000, Numer księgi: 184 G-Rz, wymiary: 134-160-17,0, M:7888 Sosna, j.gn, 1985, O: 179 Puszczyk, karosrok., 1983

Zawodnik: Katarzyna Wrześniak, Hodowca: St. Myśliński, Właściciel: Tadeusz Wrześniak

 

wyniki próby dzielności koni rasy huculskiej - Rudawka Rymanowska 2005
Miejsce Nr kat.

Nazwa konia

Hodowca

Właściciel Zawodnik Punktacja
płyta płyta
lokata
ścieżka huculska ścieżka
lokata
Łącznie

1 43 LIRA SK Gładyszów Janusz Szot Magdalena Szot 45,00 1 80,00 1 125,00
2 7 PUSZKAR ZD Odrzechowa Józef Babiś Adam Malmuk 42,67 6 80,00 1 122,67
3 28 HEWIA Z Radziejowski E Banasiak Monika Banasiak 40,00 28 79,50 3 119,50
4

36 JURATA D. Jastrzębski J. Babiś Maja Gaber 42,33 7 76,00 4 118,33
5

24 LIRA ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Maciej Chryńczak 43,00 4 75,25 5 118,25
6

22 OMEGA-O ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Dawid Zając 41,67 12 71,00 7 112,67
7 14 PUMA SK Gładyszów SK Gładyszów Mateusz Gruca 39,67 32 72,00 6 111,67
8 33 LIANA SK Gładyszów G. Pelc Damian Pelc 40,67 17 70,50 8 111,17
9 45 SMOLNA St. Myśliński T. Wrzesniak Katarzyna Wrześniak 44,33 3 66,25 12 110,58
10 32 GIRGONIA BPN BPN Piotr Drewniak 40,00 28 69,25 9 109,25
11 13 POKORA SK Gładyszów SK Gładyszów Sebastian Kita 40,67 17 67,00 11 107,67
12 35 HIACYNTA W. Kareta W. Pelc Kamil Pelc 39,00 38 68,00 10 107,00
13 44 AGAR SK Gładyszów SK Gładyszów Agnieszka Szymczyk 39,00 38 66,25 12 105,25
14 3 PROMIEŃ SK Gładyszów SK Gładyszów Damian Dziamba 40,33 20 64,00 15 104,33
15 34 PLATYNKA ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Łukasz Wajda 41,33 13 62,75 16 104,08
16 38 WALKA St. Myśliński St. Mysliński Maria Zarębska 39,33 34 64,25 14 103,58
17 29 WEGA J Szajna K. Chomicz Magdalena Szot 44,67 2 55,50 19 100,17
18 19 OKABA J. Babiś J. Babiś Adam Malmuk 38,67 40 58,75 17 97,42
19 25 OSEŁKA-O ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Patryk Królikowski 40,33 20 56,75 18 97,08
20 20 WIZJA J. Jakubowicz E. Banasiak Monika Banasiak 38,00 43 55,50 19 93,50
21 30 SANUTKA W. Rościszewski W. Rościszewski Karolina Bielecka 40,33 20 51,25 21 91,58
22 41 WANTA W i K Smoleńscy St. Mysliński Martyna Szwarc 42,33 7 46,50 22 88,83
23 6 WALOR ZD Odrzechowa R. Tęcza Kinga Litera 40,33 20 44,75 23 85,08
24 37 PUFKA St. Myśliński St. Mysliński Mateusz Gieryń 40,33 20 40,75 24 81,08
25 8 SARACEN SK Gładyszów St. Myśliński Gieryń Mateusz 42,33 7 37,25 27 79,58
26 5 OPAR SK Gładyszów SK Gładyszów Maciej Michalec 40.33 20 38,50 25 78,83
27 42 PINESKA St. Procajło K. Banasiewicz Tomasz Banasiewicz 42,00 10 35,25 29 77,25
28 21 WAŻNA ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Łukasz Wajda 39,33 34 37,75 26 77,08
29 4 GWIAZDOR T. Kosiarski SO Klikowa Piotr Miśkiewicz 40,33 20 36,50 28 76,83
30 23 PANDA ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Pięta Paweł 40,67 17 35,00 30 75,67
31 26 PALESTRA ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Maciej Hryńczak 41,00 16 33,75 31 74,75
32 10 SAŁATKA W. Rościszewski W. Rościszewski Katarzyna Michalska 39,67 32 28,00 32 67,67
33 1 GINES ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Rafał Zając 38,67 40 24,25 33 62,92
34 27 BARKA M. Cymerman K. Kurzawa Krzysztof Kurzawa 38,00 43 21,25 34 59,25
35 16 WERWA-O ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Monika Maryańska 40,00 28 13,25 35 53,25
36 31 OLSZYNKA ZD Brzezie ZD Brzezie Ewa Kolbusz 43,00 4 elim.   43,00
37

47 FRYDERYKO W. Krzyżak W. Krzyżak Dorota Przybylska 42,00 10 elim.   42,00
38 9 ROXA W. Dutka A. Wieczorek Aleksandra Wieczorek 41,33 13 elim.   41,33
38 40 LAPONKA SK Gładyszów K. Banasiewicz Krzysztof Banasiewicz 41,33 13 elim.   41,33
40 2 NOMINAŁ SK Gładyszów SK Gładyszów Tomasz Łoza 40,33 20 elim.   40,33
41 11 OSTKA ZD Brzezie ZD Brzezie Anna Węgiel 40,00 28 wycof.   40,00
42 12 SUPRIMA SK Gładyszów SK Gładyszów Jadwiga Bożek 39,33 34 elim.   39,33
42 18 OBAWA J Babiś J. Babis Maja Gaber 39,33 34 elim.   39,33
44 17 PIPI ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Olga Hryńczak 38,67 40 elim   38,67
45 15 ATRAPA BPN BPN Dariusz Aurzadniczek 38,00 43 elim.   38,00

Wyróżniono konie, które zaliczyły próbę dzielności:: ogiery min. 95 pkt., klacze min. 85 pkt.

 

Szczegółowe wyniki Regionalnego Czempionatu Użytkowego Koni Rasy Huculskiej - Rudawka Rymanowska 2005
Miejsce Nr kat. Nazwa konia Hodowca Właściciel Zawodnik Punktacja
Płyta lok. Próba kondycyjna lok. Scieżka Huculska lok. Łącznie
1 43 LIRA SK Gładyszów Janusz Szot Magdalena Szot 45,00 1 76,52 1 80,00 1 201,52
2 7 PUSZKAR ZD Odrzechowa Józef Babiś Adam Malmuk 42,67 6 71,43 7 80,00 1 194,10
3 28 HEWIA Z Radziejowski E Banasiak Monika Banasiak 40,00 28 65,44 18 79,50 3 184,94
4 33 LIANA SK Gładyszów G. Pelc Damian Pelc 40,67 17 72,2 5 70,50 8 183,37
5 14 PUMA SK Gładyszów SK Gładyszów Mateusz Gruca 39,67 32 71,04 8 72,00 6 182,71
6 44 AGAR SK Gładyszów SK Gładyszów Agnieszka Szymczyk 39,00 38 71,69 6 66,25 12 176,94
7 45 SMOLNA St. Myśliński T. Wrzesniak Katarzyna Wrześniak 44,33 3 65,47 17 66,25 12 176,05
8 13 POKORA SK Gładyszów SK Gładyszów Sebastian Kita 40,67 17 62,76 20 67,00 11 170,43
9 32 GIRGONIA BPN BPN Piotr Drewniak 40,00 28 60,54 23 69,25 9 169,79
10 35 HIACYNTA W. Kareta W. Pelc Kamil Pelc 39,00 38 61,87 21 68,00 10 168,87
11 3 PROMIEŃ SK Gładyszów SK Gładyszów Damian Dziamba 40,33 20 63,41 19 64,00 15 167,74
12 41 WANTA W i K Smoleńscy St. Mysliński Martyna Szwarc 42,33 7 66,10 16 46,50 22 154,93
13 37 PUFKA St. Myśliński St. Mysliński Mateusz Gieryń 40,33 20 73,53 4 40,75 24 154,61
14 38 WALKA St. Myśliński St. Mysliński Maria Zarębska 39,33 34 50,07 26 64,25 14 153,65
15 30 SANUTKA W. Rościszewski W. Rościszewski Karolina Bielecka 40,33 20 60,46 24 51,25 21 152,04
16 5 OPAR SK Gładyszów SK Gładyszów Maciej Michalec 40.33 20 70,35 10 38,50 25 149,18
17 6 WALOR ZD Odrzechowa R. Tęcza Kinga Litera 40,33 20 61,01 22 44,75 23 146,09
18 42 PINESKA St. Procajło K. Banasiewicz Tomasz Banasiewicz 42,00 10 67,52 14 35,25 29 144,77
19 23 PANDA ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Pięta Paweł 40,67 17 68,81 12 35,00 30 144,48
20 4 GWIAZDOR T. Kosiarski SO Klikowa Piotr Miśkiewicz 40,33 20 67,44 15 36,50 28 144,27
21 27 BARKA M. Cymerman K. Kurzawa Krzysztof Kurzawa 38,00 43 74,22 3 21,25 34 133,47
22 8 SARACEN SK Gładyszów St. Myśliński Gieryń Mateusz 42,33 7 45,40 27 37,25 27 124,98
23 36 JURATA D. Jastrzębski J. Babiś Maja Gaber 42,33 7     76,00 4 118,33
24 24 LIRA ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Maciej Chryńczak 43,00 4     75,25 5 118,25
25 47 FRYDERYKO W. Krzyżak W. Krzyżak Dorota Przybylska 42,00 10 75,06 2 elim.   117,06
26 22 OMEGA-O ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Dawid Zając 41,67 12     71,00 7 112,67
27 31 OLSZYNKA ZD Brzezie ZD Brzezie Ewa Kolbusz 43,00 4 68,05 13 elim.   111,05
28 40 LAPONKA SK Gładyszów K. Banasiewicz Krzysztof Banasiewicz 41,33 13 68,89 11 elim.   110,22
29 15 ATRAPA BPN BPN Dariusz Aurzadniczek 38,00 43 70,89 9 elim.   108,89
30 34 PLATYNKA ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Łukasz Wajda 41,33 13 elim.   62,75 16 104,08
31 29 WEGA J Szajna K. Chomicz Magdalena Szot 44,67 2     55,50 19 100,17
32 11 OSTKA ZD Brzezie ZD Brzezie Anna Węgiel 40,00 28 59,06 25 wycof.   99,06
33 19 OKABA J. Babiś J. Babiś Adam Malmuk 38,67 40     58,75 17 97,42
34 25 OSEŁKA-O ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Patryk Królikowski 40,33 20     56,75 18 97,08
35 20 WIZJA J. Jakubowicz E. Banasiak Monika Banasiak 38,00 43     55,50 19 93,50
36 21 WAŻNA ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Łukasz Wajda 39,33 34     37,75 26 77,08
37 26 PALESTRA ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Maciej Hryńczak 41,00 16     33,75 31 74,75
38 10 SAŁATKA W. Rościszewski W. Rościszewski Katarzyna Michalska 39,67 32     28,00 32 67,67
39 1 GINES ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Rafał Zając 38,67 40     24,25 33 62,92
40 16 WERWA-O ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Monika Maryańska 40,00 28     13,25 35 53,25
41 9 ROXA W. Dutka A. Wieczorek Aleksandra Wieczorek 41,33 13     elim.   41,33
42 2 NOMINAŁ SK Gładyszów SK Gładyszów Tomasz Łoza 40,33 20     elim.   40,33
43 12 SUPRIMA SK Gładyszów SK Gładyszów Jadwiga Bożek 39,33 34     elim.   39,33
44 18 OBAWA J Babiś J. Babis Maja Gaber 39,33 34     elim.   39,33
45 17 PIPI ZD Odrzechowa ZD Odrzechowa Olga Hryńczak 38,67 40     elim   38,67

Zgłoszone konie:
Nr katalogowy Nazwa konia Nr licencji Płeć
1 GINES 37 G-Rz ogier
2 NOMINAŁ 120 G-Kr ogier
3 PROMIEŃ 112 G-Kr ogier
4 GWIAZDOR 5 G-Lb ogier
5 OPAR 111 G-Kr ogier
6 WALOR 33 G-Rz ogier
7 PUSZKAR 27 G-Rz ogier
8 SARACEN 94 G-Kr ogier
9 ROXA 55 G-Wr klacz
10 SAŁATKA 280 G-Kr klacz
11 OSTKA 279 G-Kr klacz
12 SUPRIMA 271 G-Kr klacz
13 POKORA 225 G-Kr klacz
14 PUMA 196 G-Kr klacz
15 ATRAPA 224 G-Rz klacz
16 WERWA-O 221 G-Rz klacz
17 PIPI 219 G-Rz klacz
18 OBAWA 225 G-Rz klacz
19 OKABA 226 G-Rz klacz
20 WIZJA 33 G-Łd klacz
21 WAŻNA 216 G-Rz klacz
22 OMEGA-O 217 G-Rz klacz
23 PANDA 202 G-Rz klacz
24 LIRA 203 G-Rz klacz
25 OSEŁKA 218 G-Rz klacz
26 PALESTRA 222 G-Rz klacz
27 BARKA 207 G-Rz klacz
28 HEWIA 22 G-Łd klacz
29 WEGA 28 G-Pz klacz
30 SANUTKA 73 G-Kr klacz
31 OLSZYNKA 227 G-Kr klacz
32 GIRGONIA 171 G-Rz klacz
33 LIANA 175 G-Rz klacz
34 PLATYNKA 82 G-Rz klacz
35 HIACYNTA 214 G-Rz klacz
36 JURATA 176 G-Rz klacz
37 PUFKA 208 G-Rz klacz
38 WALKA 151 G-Rz klacz
39 PALOMA 179 G-Rz klacz
>40 LAPONKA 204 G-Kr klacz
>41 WANTA 182 G-Rz klacz
>42 PINESKA 213 G-Rz klacz
>43 LIRA 620 klacz
>44 AGAR - klacz
>45 SMOLNA 184 G-Rz klacz
>46 REZERWA HILA 39 G-KT klacz
>47 FRYDERYKO 105 G-Kr klacz

 

sekretariat@odrzechowa.com.pl