> Wyniki XIV czempionatu huculskiego w Rudawce Rymanowskiej 2014 rok

Wyniki
XIV Regionalnego Czempionatu Hodowlanego
i UŻytkowego Koni Rasy Huculskiej
Rudawka Rymanowska
22-24 sierpnia 2014

 

Szczegółowe wyniki

Komisarz Regionalnego Czempionat Konia Huculskiego:

Wyniki:

Szczegółowe wyniki

 

 

Ocena płytowa
Startowało 13 ogierów

Komisja Sędziowska :

Przewodniczący

Członkowie:

Najwyższe punktacje uzyskały:

  1. LANDO-O (nr kat 11, hodowca: ZD IZ PIB Odrzechowa, właściciel: Moroz Sylweriusz - Warszawa ) - 44,50 pkt
    .
  2. OLGIERD-O (nr kat 10, hodowca: ZD IZ PIB Odrzechowa, właściciel: Babiś Marcin Świebodna) - 42,17 pkt.

  3. OMAR Z BRZEZIA (nr kat. 4, hodowca: ZD IZ PIB Rudawa, właściciel: Pelc Andrzej - Małkowice ) - 41,67 pkt.

  4. POTER (nr kat. 12, hodowca: gajewski Stanisław, właściciel: Biernat Marek, Psary Kolonia) - 41,67 pkt.

  5. OGIEŃ (nr kat. 8, hodowca: Banasiewicz Krzysztof, właściciel: Kurowski Wacław, Rzeszotary,) - 41,00 pkt.

  6. WIEŚNIAK (nr. kat. 7, hodowca i właściciel:Pelc Andrzej Małkowice) - 40,83 pkt.

  7. LAWIN (nr kat. 6, hodowca: Pelc Grzegorz, właściciel:Pelc Wojciech, Małkowice) - 40,83 pkt.

  8. OTTO (nr kat. 13, hodowca: ZD IZ PIB Odrzechowa, właściciel:Kurowski Wacław, Rzeszotary,) - 40,67 pkt.

  9. OZI (nr kat. 9, hodowca Wałaszek Elżbieta, właściciel: Kurowski Wacław, Rzeszotary,) - 39,83 pkt.

  10. WIDOK (nr kat. 2, hodowca i właściciel: Pelc Wojciech, Małkowice) - 39,33 pkt.

  11. JUDYM (nr kat. 1, hodowca: SK Gładyszów, właściciel: Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o) - 38,67 pkt.

  12. ALEX (nr kat. 3, hodowca i właściciel: Solon Marian Uherce Mineralne) - 37,50 pkt.

  13. WRZOS (nr kat. 5, hodowca: GP BPN, własciciel: Kowalkowski Zbigniew, Filice)

 

Wśród pierwszych trzech ogierów komisja wybrała czempiona i wiceczempiona

Czempion ogierów:
LANDO-O (WAŻNIAK- LIRA), nr kat. 11
maść j. gniady, ur 2004-11-06

Zawodnik: Dąbkowski Rafał, Hodowca:ZD IZ PIB ODrzechowa, podkarpackie,
Właściel: Moroz Sylweriusz, Warszawa

ViceCzempion ogierów:
OMAR z BRZEZIA (BACA O-ARONIA), nr kat. 4
maść gniada, ur 2009-03-25

Zawodnik: Górski Krystian, Hodowca: ZD IZ PIB Rudawa Sp.z o.o.,
Właściel: Pelc Andrzej, Malkowice

 

Ocena płytowa
Startowało 26 klacze

Komisja Sędziowska :

Przewodniczący

  • Paulina Peckiel

Członkowie:

  • Andrzej Kosior
  • Teresa Prauch
  • Iwona Tomczyk-Wrona
  • Barbara Galuba
  • Krzysztof Wójci

Najwyższe punktacje uzyskały

  • FURORA nr kat 27 nr kat.66 (właściciel: Mieczysław Janczyk, Męcina ) - 44,83 pkt.
  • LENA nr.kat.30 (właściciel: Kudelska Barbara, Jaksmanice) - 44,50 pkt.
  • ATA nr kat.26 (właściciel:Dachno Marek, Tomaszowice-Kolonia) - 44,50 pkt.
  • WERONA nr kat.37 (właściciel: Andrzej Pelc, Małkowice )- 44,30 pkt.
  • OBCA-W nr kat.77 (właściciel: Gosp.Pom.przy BPN, Ustrzyki Górne) - 43,67 pkt.

Czempion klaczy młodszych:
FURORA (PIAF - FALA), nr kat. 27
maść 2009-04-24, ur 2009-04-24

Zawodnik: Chojnak Anna, Hodowca: Kryzak Wojciech, Porąbka Iwkowska
Właściciel: Janczyk Mieczysław,Męcina

ViceCzempion klaczy młodszych:
WERONA (LANDO-O - WIBRACJA), nr kat. 37
maść j.gn., ur 2009-01-06

Zawodnik: Konrad Pelc, Hodowca: Krzyżak Wojciech, Porabka, małopolskie
Właściciel: Andrzej Pelc, Malkowice

 

Ocena płytowa
Startowało 28 klaczy

Komisja Sędziowska :

Przewodniczący

  • Paulina Peckiel

Członkowie:

  • Andrzej Kosior
  • Teresa Prauch
  • Iwona Tomczyk-Wrona
  • Barbara Galuba
  • Krzysztof Wójci

 

Najwyższe punktacje uzyskały

  • OKOWITA nr kat.66 (właściciel Kurowski Wacław, Rzeszotary) -43,67 pkt.
  • POLATUCHA nr.kat.56 (właściciel Andrzej Pelc - Małkowice ) - 43,50 pkt.
  • WITAMINA nr kat.55 ( właściciel Wojciech Pelc - Małkowice ) - 43,17 pkt.
  • LOTKA nr kat.65 (właściciel )- 43,00 pkt.
  • FORTECA nr kat.39 (właściciel: Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o.)- 42,50 pkt.


Czempion klaczy starszych:
POLATUCHA (Rygor - Hawajka), nr kat. 56
maść ciemnomyszata, ur 2006-04-04,

Zawodnik: Malmuk Adam, Hodowca: Berkan Teresa, Straszydle, Właściciel: Pelc Andrzej, Małkowice

Viceczempion klaczy starszych:
WITAMINA (PIOŁUN - SANUTKA), nr kat. 55
maść gniada, ur 2006-04-18

Zawodnik: Pelc Kamil, Hodowca: Rościszewski Wojciech, Jakubowice Dwór
Właściciel:
Pelc Wojciech
Malkowice

 

Próba eliminacyjna do czempionatu ogólnopolskiego

startowało 57 koni

Komisja Sędziowska :

Przewodniczący

  • Marek Gibała

Członkowie:

  • Barbara Galuba
  • Teresa Prauch

Przeszkody:1. Bankiet zeskok, 2. Pieriełaz, 3. Firanki, OBOWIĄZEK - STĘP , 4. Woda, 5. Równoważnia, 6. Skok przez kłodę, 7. Stromy podjazd, 8. Zygzak, 9. Kładka na d suchym rowem, 10. Ciasny przejazd (A i B), GALOP, 11. Szałas, STĘP, 12. Wąska droga po łuku, 13. Wiatrołom, 14. Bankiet wyskok, 15. Skok przez kłodę, 16. Slalom, 17. Niski przejazd, 18. Stromy zjazd, 19. Slalom , 20. Przeciąganie liny, 21. Bramka z zamknięciem, 22. Cofanie, 23. Stacjonata, 24. Kładki.

I miejsce, 124,50 pkt.
LENA (PUSZKAR - LIMBA), nr kat. 30
maść myszata, ur 2009-03-20, Jeździec: Sojka Agnieszka, Hodowca: Gil Bogusław, Jodłówka
Właściciel:Kudelska Barbara, Jaksmanice, woj. pdkarpackie

II miejsce 123,67 pkt.,OKOWITA (SATELITA-OKAZJA), nr. kat. 66
maść .gn.sr., ur 2003-03-21,

Jeździec: Kurowska Magdalena,Hodowca: Kurowski Wacław, Rzeszotary, Właściciel: Kurowski Wacław, Rzeszotary, woj. Małopolskie

III miejsce, 123,5 pkt.
POLATUCHA (RYGOR - HAWAJKA), nr kat. 56
maśćc.mysz., ur 2006-04-04

Jeździec: Malmuk Adam, Hodowca: Berkan Teresa, Straszydle, podkarpackie, Właściciel: Pelc Andrzej Małkowice

 

Próba dzielności młodych koni

Startowało 12 koni

Komisja Sędziowska :

Przewodniczący

Członkowie:

 

I miejsce, 121,33 pkt.
BAWARKA (OTELLO - BAOMI), nr kat 29
maść c.gn, ur 2009-04-09

Jeździec:, Hodowca: Milanowicz Jana, Zalutyń, Właściciel:Milanowicz Jana, Zalutyń

II miejsce, 121,17 pkt.
ORBITKA-O (GIEWONT - ORCHIDEA-O), nr kat. 18
maść kara, ur 2011-02-01

Jeździec: , Hodowca:ZD IZ PIB Odrzexhowa, podkarpackie,Właściciel:ZDIZ Odrzechowa, woj. podkarpackie

img src="wyst14/k33-08095.jpg" width="300" height="199">

III miejsce
span class="header">WERA-O (LOTNIK - WENA), nr kat. 33
maść kara, ur 2009-03-03

Jeździec: , Hodowca: ZD IZ PIB Odrzechowa, podkarpackie, Właściciel:Krzyżanowski Marek, Tyrawa Wołoska

 

Skoki przez przeszkody, 24.08.2014
udział wzięło 14 par koń - jeździec.

Komisja sędziowała w składzie:

 

Skoki przez przeszkody, 24.08.2014

Miejsce

Koń

Zawodnik

nr startowy

I

LOTKA (NESZOR - LILIJKA), nr kat. 65
h: Gajewski Stanisław, Plecka Dąbrowa,
w: Biernat Marek, Psary Kolonia

Biernat Wiktoria

II

OGIEŃ (PUSZKAR-WENUS), nr kat. 8
h: Banasiewicz Krzysztof, Przemyśl
w:.Kurowski Wacław, Rzeszotary, małopolskie

Holewa Beata

III ORKA-KUR (OTTO - WANTA II), nr kat. 25
h: Kurowski Wacław, Rzeszotary,
w:.Biernat Tadeusz, Psary Kolonia
Biernat Wiktoria

 

Wykaz ekip i zgłoszonych koni - Rudawka Rymanowska 22-24.08.2014
LP. EKIPA ZAWODNICY KONIE ILO ŚĆ KONI
1 Babiś Marcin Wąs Katarzyna, Bielanin Karolina, Tetich Sławomir, Kowalski Maciej, Kasprzyk Maciej NERON (75), OLGIERD-O(IO) OLE Ś NICA (68), GORA Ł UNCIA, GORA Ł UGANDA, NETIA (78) 6
2 Banasiewicz Krzysztof Hetman Katarzyna GRACJA (64) 1
3 Bielanin Mieczys ł aw Bielanin Karolina BAHAMA (19), BELMONDA(21) 2
4 Biernat Marek Rejman Jagoda, Biernat Wiktoria POTER (12), LOTKA (65), SUZI (79) 2
5 Biernat Tadeusz Biernat Marek, Biernat Wiktoria WE Ł TAWA z BRZEZIA (20), ORKA-KUR (28) 2
6 Bór Andrzej Kot Adam ALMA(14) ADARA(17) 2
7 BPN Wolosate Świderska Karolina, Przeor Marta ARKONA-W (16), WILGA-W (42) 2
8> Czachor Agnieszka Pietryka Piotr WE Ł TAWA (15) 1
9 Dachno Marek Dachno Marek, Hołowiec Piotr ATA (26), AUNA (40) 2
10 Furman Jolanta Pietryka Piotr NORIANA (48) 1
11 Gajewski Tadeusz Kazanecka Anna JANTRA (35) 1
12 Gałek Ryszard Hercog Wiktoria, Lorenc Paweł, Sobon Magdalena, Kosturska Katarzyna S-NUKA (49), S-NADZIEJA (41) 1
13 Górski Krystian Górski Krystian OLCHA-W (67), WERONA (37) 2
14 Homa Piotr Pelc Wojciech LIANA (72) 1
15 Janczyk Mieczysław Chojnak Anna FURORA (27) 1
16 Januszkiewicz Karol Dutka Piotr JABRA (34) 1
17 Kowalewski Łukasz Kowalewski Łukasz, Wrońska Aneta IFA(51), FARUNKA (52), WR Ó BLICA (62) 3
18 Kowalkowski Zbigniew Kowalkowski Zbigniew, Kowalkowski Marek SELMA (57), PAMIRKA-TABUN (45), WRZOS-W (5) 3
19 Krzyżak Wojciech Dobrzańskj Adam, Krzyżak Bernadetta, Krzyżak Magdalena, Krzyżak Krzysztof LORENCO L'AMOUR z RAJU, SEDNA LOZANNA 4
20 Krzyżanowski Marek Malec Radosław WERA-O (33) 1
21 Kudelska Barbara Łaba Beata, Sojka Agnieszka, Kudelski Mateusz, Adamek Gabriela ORAWA (25), LENA (30), GENEWA (44) 3
22 Kurowski Wacław Kurowska Magda, Zdunek Ilona, Kurowski Rafa ł, Holewa Beata OGIE Ń (8), OZI (9), OTTO (13), OKOWITA (66) 4
23 Malec Bogdan Drapała Piotr, Malec Radosław LADY (61), PI Ę KNA (59) 2
24 Milanowicz Jana Piekarz Adam BAWARKA (29), BLUSZCZ (73) 2
25 Pelc Andrzej Górski Krystian, Pelc Konrad, Malmuk Adam OMAR Z BRZEZIA (4), AZALIA-W (53), WIEŚNIAK (7) POLATUCHA (56), PADŻERKA (47), JAGŁA (58) 6
26 Pelc Wojciech Pelc Kamil WIDOK (2), WITAMINA (55) 2
27 Pelc Wojciech Pelc Wojciech LAWIN (6) 1
28 Pietryna Tadeusz Dutka Piotr SPRYTNA-TABUN (32), PRZEŁĘCZ-TABUN(31) 2
29 SKH Gładyszów Tetyczka Piotr, Smołkowicz Michał, Wróbel Marlon, Wróbel Oliwia, Pupczyk Łukasz, Łukasik Antoni FORTECA (39), OPOŃCZA ( 69), ANTABA (63), CISAWA (50), JUDYM(1) 5
30 Solon Marian Solon Marcin ALEX (3) 1
31 Stajnia "Galicja" Woźnica Bartłomiej, Jachym Kazimierz, Kosiba Jerzy, Woźnica Agnieszka BAJKA, LIRYDA-0, ODESSA-W (76), OBCA-W (77) 4
32 Moroz Sylweriusz Dąbkowski Rafał LANDO-0 (11), WIKA (43) 2
33 Szmigielska Bogusława Bielanin Karolina TIGRA (46) 1
34 Szot Lidia

Drozd Kornelia

OPOKA (36), SUPRIMA (71) 2
35 Szot-Bodek Magdalena Szot-Bodek Magdalena WEGA (70) 1
36 Wojak-Ćwik Iwona Uryga Michał, Wojak-Ćwik Iwona GRABINA (54), Z-OLISA (60) 2
37 Wójtowicz Urszula Wójtowicz Urszula PSIKUS-0 (74) 1
38 ZDIZ Odrzechowa Pułtawska Weronika, Rodzinka Tadeusz, Zimny Damian, Boruta Mariusz, Penar Karolina GABI-0 (38), GINERWA-0 (24), WITARA-0 (22), ORBITKA-0 (18), WENDETTA-0 (23), PYZA, PASJONATA 7

 

POLSKI ZWIĄZEK HODOWCÓW KONIA HUCULSKIEGO
PUCHAR - KRYSZTAŁOWA KULA W ŚCIEŻCE HUCULSKIEJ
RANKING według stanu na dzień 5 sierpnia 2014 r. w oparciu o wyniki konkurencji ścieżka huculska
  Miejsce zawodów  
Sielec Hawłowice Rzeszotary Rudawka Rymanowska
Koń Jeździec zajete miejsce pkt zajete miejsce pkt zajete miejsce pkt zajete miejsce pkt Razem pkt. Miejsce w rankingu
Opończa Michał Smołkowicz 2 80 6 40 4 50 8 32 202 1
Lotka Wiktoria Biernat 19 12 8 32 1 100 10 26 170 2
Okowita Magdalena Kurowska 8 32 11 24 8 32 2 80 168 3
Oleśnica Katarzyna Wąs 14 18 14 18 6 40 3 60 136 4
Otto Ilona
Zdunek
45 0 1 100 10 26 27 4 130 5
Forteca Piotr
Tełyczka
1 100 23 8 0 0 12 22 130 6
Ogień Beata
Holewa
5 45 18 13 7 36 7 36 130 7
Polatucha Adam
Malmuk
4 50 12 22 16 15 11 24 111 8
Cisawa Oliwia
Wróbel
3 60 0 0 5 45 47 0 105 9
Grabina Michał
Uryga
16 15 0 0 3 60 30 1 76 10
Ozi Rafał Kurowski 9 29 17 14 17 14 18 13 70 11
Padżerka Magdalena Kot 0 0 7 36 0 0 0 0 36 12
Judym Łukasz Pupczyk 11 24 0 0 0 0 20 11 35 13
Furora Anna Chojniak 22 9 19 12 40 0 21 10 31 14
Antaba Marlon Wróbel 23 8 0 0 0 0 19 12 20 15
Poter Jagoda Rejman 47 0 34 0 31 0 15 16 16 16
Pokusa Witold Nowakowski 17 14 0 0 0 0 0 0 14 17
Werona Konrad
Pelc
24 7 31 0 0 0 36 0 7 18
Parkan Wojciech
Król
33 0 25 6 0 0 0 0 6 19
Pin Aleksandra Gurba 28 3 0 0 0 0 0 0 3 20
Lont Julia Marmuźniak 0 0 0 0 0 0 0 0 0 21
Wełtawa Anna Wasilewska 0 0 0 0 0 0 0 0 0 22
Zaduma Marek
Biernat
0 0 0 0 0 0 0 0 0 23

 

Galerie

Więcej końskich zdjęć z imprezy >>>>>, o innej ogólnej tematyce >>>>>

 

sekretariat@odrzechowa.com.pl