> Wyniki XV czempionatu huculskiego w Rudawce Rymanowskiej 2015 rok

Wyniki
XV Regionalnego Czempionatu Hodowlanego
i UŻytkowego Koni Rasy Huculskiej
Rudawka Rymanowska
29-30 sierpnia 2015

 

Szczegółowe wyniki

Komisarz Regionalnego Czempionat Konia Huculskiego:

 

Wyniki:

Ogiery - ocena płytowa
Startowało 13 ogierów

Czempion ogierów:

WIDOK (Sonet-Wenecja, nr kat. 3, ur 03-04-2009, c-mysz, hodowca i właściciel: Pelc Wojciech, Małkowice)

ViceCzempion ogierów:

JUDYM (Len-Iliada, nr kat. 2, ur 02-01-2010, sk-gn., hodowca: SK Gładyszów, właściciel: Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o)

 

Klacze młodsze - ocena płytowa
Startowało 19 klaczy

Czempion klaczy młodszych:

GERTA, (Orzeł-O - Grafina), nr kat. 30
maść gn., ur 20-02-2010

Hodowca: Banasiewicz Krzysztof, Przemyśl, właściciel Stowarzyszenie Zielone Wzgórza Podkarpacia, Przemyśl

ViceCzempion klaczy młodszych:

ODWAGA-KUR, (Ozi-Okowita), nr kat. 23
maść c.gn.sr., ur 05-03-2011

Hod. i wł.: Kurowski Wacław, Rzeszotary

 

Klacze starsze - ocena płytowa
Startowało 40 klaczy

Czempion klaczy starszych:

WITAMINA (PIOŁUN - SANUTKA), nr kat. 61
maść gniada, ur 2006-04-18,

Hodowca: Rościszewski Wojciech, Jakubowice, Właściciel: Pelc Wojciech, Małkowice

Wiceczempion klaczy starszych:

PAULINKA-O (Giewont - Proxima-O), nr kat. 53
maść kara, ur 01-10-2007

Hod. i wł: Zakład Doświadczalny IZ PIB Odrzechowa Sp. z oo.

 

Próba eliminacyjna do czempionatu ogólnopolskiego

startowało 57 koni

I miejsce

JESION (PAW - Jodełka), nr kat. 11
maść sk.gn., ur 10-03-2011

Jeździec: Katarzyna Hetman, Hodowca: Gajewski Stanisław, Plecka Dąbrowa
Właściciel: Katarzyna Hetman, Motycz

II miejsce

LOTKA (Neszor - Lilijka), nr. kat. 71
maść gn., ur 03-10-2203,

Jeździec: Wiktoria Biernat, Hod.: Gajewski Stanisław, Plecka Dąbrowa
Wł.: Marek Biernat, Psary Kolonia

III miejsce

CYFRA (Rewir - Concordia), nr kat. 41
maść c.gn., ur 30-01-2009

Jeździec: Michał Smołkowicz, Hodowca: SK Gładyszów Sp z o.o.
Właściciel: Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o.

 

Próba dzielności młodych koni

Startowało 12 koni

I miejsce

POTYCZKA-TABUN (Saracen - Pufka), nr kat 25
maść gn, ur 22-04-2010

Jeździec: Marcin Solon,, Hodowca: Myśliński Stanisław
Właściciel: Gadzina Tadeusz, Brzegi Dolne

II miejsce

PANILA-O (Junior - Poziomka), nr kat. 15
maść kara, ur 27-10-2011

Jeździec: Mariusz Boruta, hod. i wł.: ZD IZ PIB Odrzechowa Sp. z o.o.

III miejsce

OAZA -O (Weksel-O - Oda-O), nr kat. 14
maść gn., ur 26-11-2011

Jeździec: Mariusz Boruta, hod. i wł.: ZD IZ PIB Odrzechowa Sp. z o.o.

 

Skoki przez przeszkody, 24.08.2014

Skoki przez przeszkody

Miejsce

Koń

Zawodnik

nr startowy

I

OGIEŃ (PUSZKAR-WENUS, ur 19-04-2007, mysz, nr kat. 9)
h: Banasiewicz Krzysztof, Przemyśl
w:.Kurowski Wacław, Rzeszotary, małopolskie

Rafał Kurowski

II

JUDYM (Len-Iliada, ur 02-01-2010, sk-gn., nr kat. 2)
h: SK Gładyszów
w:.Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o.

 Łukasz Pupczyk

 
III walach BAJO (Neszor-Borżawa, 16-04-2005, j-gn., nr kat. 73)
h: Kaliszan Andrzej, Skórzewo
w:.Anna Powtak, Zagaje
Paulina Adamska  

 

Konkurs zaprzęgów parokonnych:

  1. konie WERONA i WERDA, powożący Bartłomiej Woźnica, luzak Rafał Dąbrowski, Sylweriusz Moroz, Warszawa
  2. konie BAJKA i LIRYDA-O, powożący Bartłomiej Woźnica, luzak Agnieszka Woźnica, Stajnia Galicja
  3. konie WARDAR i FARYS, powożący Janusz Michalak, luzak Antoni Łukasik, Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o.

 

sekretariat@odrzechowa.com.pl