> Wyniki XVI czempionatu huculskiego w Rudawce Rymanowskiej 2016 rok
konie huculskie

Wyniki
XVI Regionalnego Czempionatu Hodowlanego
i UŻytkowego Koni Rasy Huculskiej
Rudawka Rymanowska
27-28 sierpnia 2016

 

Szczegółowe wyniki

Komisarz Regionalnego Czempionat Konia Huculskiego:

 

W dwudniowych konkursach zaprezentowano około 70 koni wystawionych przez 27 ekip.

 

Wyniki

 

Czempionat Hodowlany:

Ogiery - ocena płytowa
Startowało 12 ogierów

Sędziowie:

  • Sędzia I: Stasiowski Andrzej
  • Sędzia II: Barbara Galuba - Przewodniczący
  • Sędzia III: Jan Płocica

Czempion ogierów:

JUDYM (Len-Iliada, nr kat. 2, ur 02-01-2010, sk-gn., hodowca: SK Gładyszów, właściciel: Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o)

ViceCzempion ogierów:

WIEŚNIAK (Ważniak-Wibracja, nr kat. 6, ur 15.10.2007, gn., hodowca: Pelc Andrzej Małkowice, właściciel: Dąbkowski Rafał, Warszawa)

 

Klacze młodsze - ocena płytowa
Startowało 20 klaczy

Sędziowie:

  • Sędzia I: Sędzia I: Barbara Galuba
  • Sędzia II: Andrzej Goraus
  • Sędzia III: Jan Płocica
  • Sędzia IV: Iwona Tomczyk- Wrona
  • Sędzia V: Andrzej Kosior
  • Sędzia VI: Teresa Pracuch

 

Czempion klaczy młodszych:

PEIRA, (Wieśniak - Padżerka), nr kat. 15, maść c.gn., ur 15.02.2012, Hod. i wł.: Pelc Andrzej, Małkowice


ViceCzempion klaczy młodszych:

WITARA-O, (Giewont-Wstęga), nr kat. 21, maść sk.gn., ur 19.10.2009, Hod. i wł.: ZDIZ Odrzechowa Sp.z o.o.

 

Klacze starsze - ocena płytowa
Startowało 20 klaczy

Sędziowie:

  • Sędzia I: Iwona Tomczyk- Wrona
  • Sędzia II: Andrzej Kosior
  • Sędzia III: Teresa Pracuch

Czempion klaczy starszych:

AZALIA-W (Ousor VIII-50 - Astelia), nr kat. 43, maść j.gn, ur 15.07.200, Hod. Gospodarstwo Pomocnicze przy B.P.N., Wołosate, Wł.: Pelc Andrzej Małkowice


Wiceczempion klaczy starszych:

OKOWITA (Satelita - Okazja), nr kat. 54, maść j.gn.sr., ur21.03.2003, Hod. i wł: Kurowski Wacław, 32-040 Rzeszotary

 

Wyniki ogólne "ŚCIEŻKI HUCULSKIEJ" - ELIMNACJE
startowało 56 koni

Sędziowie:

I miejsce

JUDYM (Len - Oliada), nr kat. 3 , maść sk.gn., ur 02.01.2010,
Jeździec: Pupczyk Łukasz, Hod.: SKH Gładyszów, Regietów, MAŁOPOLSKIE, Wł.: Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o.,

II miejsce

OGIEŃ (Puszkar - Wenus), nr. kat. 8 , maść mysz., ur 19.04.2007,
Jeździec: Kurowski Rafał, Hod.: Banasiewicz Krzysztof, Przemyśl, Podkarpacie, Wł.: Kurowski Wacław, Rzeszotary

III miejsce

LIGA (Orzeł-O - Laponka), nr kat. 34 , maść gn., ur 25.06.2008,
Jeździec: Hetman Katarzyna, Hodowca: Banasiewicz Krzysztof, Przemyśl, Właściciel: Stowarzyszenie, Zielone Wzgórza Podkarpacia, Przemyśl

 

Skoki przez przeszkody
startowało 8 koni

Sędziowie:

I miejsce

OGIEŃ, nr kat. 8,jeździec: Kurowski Rafał, ekipa: Kurowski Wacław, Rzeszotary

II miejsce

OBCA-W, nr kat. 61,jeździec: Czajka Kamila, ekipa: Krajewski Marek ; Bieździedza

III miejsce

OZI, nr kat. 9, jeździec: Chojniak Anna, ekipa: Gruca Czesław, Gosprzydowa 264, 32-864 Gnojnik

III miejsce

GNIEWCZYNA, nr kat. 39 , jeździec: Stańko Małgorzata, ekipa: Stańko Małgorzata, Węgierka, Pruchnik

III miejsce

GALERA, nr kat. 36, jeździec: Tełyczka Piotr, ekipa: Kombinat Rolny Kietrz Sp. z o.o.

 

 

Konkurs zaprzęgów parokonnych:
Startowało 10 zaprzegów

Sędziowie:

  1. Konie: AZALIA-W / WIERÓŻKA, powożący: Malmuk Adam, luzak: Dąbkowski Rafał, stajnia: Pelc Andrzej.
  2. Konie: BAJKA / BYSTRA, powożący: Woźnica Agnieszka, luzak: Stasiowski Stanisław, stajnia: Galicja.
  3. Konie: LANDO-O / WERONA, powożący: Dąbkowski Rafał, luzak: Adam Malmuk, stajnia: Moroz Sylweriusz.

 

 

sekretariat@odrzechowa.com.pl