XIII Krajowa Wystawa BydŁa Simentalskiego
Rudawka Rymanowska 26-27 sierpIEŃ 2017
Organizatorzy:
- Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka
- Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Odrzechowa
- Polski Związek Hodowców Bydła Simentalskiego
- Instytut Zootechniki PIB
Na 13 Krajowej Wystawie Bydła Simentalskiego Komisja sędziowska
w składzie:
- Johann Tanzler (Austriacki Związek Bydła Simentalskiego) - sędzia główny
- Dariusz Smela - asystent sędziego
dokonała oceny sztuk bydła rasy simentalskiej w następujących kategoriach:
- - jałowice urodzone w okresie 27.06.2016 do 26.08.2016 8 sztuk
- - jałowice urodzone w okresie 27.02.2016 do 26.06.2016 16 sztuk
- - jałowice urodzone w okresie 27.11.2015 do 26.02.2016 11 sztuk
- - jałowice urodzone w okresie 27.08.2015 do 26.11.2015 9 sztuk
- - jałowice urodzone w okresie 27.05.2015 do 26.08.2015 3 sztuki
- - krowy w I laktacji 18 sztuk
- - krowy w II laktacji 9 sztuk
- - krowy w III do V laktacji 13 sztuk
- - krowy seniorki / laktacja VI i starsze/ 7 sztuk
- - krowy mamki z cielętami użytkowane w kierunku mięsnym 5 sztuk i 5 cieląt
- - buhaje rozpłodniki z polskiego programu hodowlanego dla rasy simentalskiej 2 sztuki
Ogółem oceniono 99 jałowic i krów, 5 cieląt oraz 2 buhaje.
Poza regulaminem oceny zaprezentowana została stawka 12 jałóweczek rasy simentalskiej prezentowana przez dzieci.
Wykaz nagrodzonego bydŁa z tytuŁami czempionow
i wice-czempionow
(Osiągnięcie na wystawie, dane krowy, - właściciel )
JaŁowice urodzone w okresie 27.06.2016 do 26.08.2016
- Czempion - jałówka ŁEBA PL00534294217, nr kat. 2, hodowca GR MIECZYSŁAWA TYLKA, TOKARNIA,
- Wiceczempion - jałówka LENZI PL005348571304, nr kat. 4, hodowca GR ZENON WIĘCŁAW, ARCELIN,
- Wiceczempion - jałówka AMELIA PL005354313448, nr kat. 6, hodowca GR MIROSŁAW DUZIAK, DUB.
JaŁowice urodzone w okresie 27.02.2016 do 26.06.2016
- Czempion - jałówka FEIGE 6 PL005401789820, nr kat. 33, hodowca Stadnina Koni Pępowo Sp. z o.o.,
- Wiceczempion - jałówka KOMETA PL005333284042, nr kat. 21, hodowca GR HALINA SOLECKA NADOLANY,
- Wiceczempion - jałówka ELKA PL005354313370, nr kat. 24, hodowca GR MIROSŁAW DUZIAK DUB
JaŁowice urodzone w okresie 27.11.2015 do 26.02.2016
- Czempion - jałówka SAMBA PL005261954864, nr kat. 48, hodowca RYSZARD MARKOWICZ KOSINA,
- Wiceczempion - jałówka FERRY 10 PL005401789356, nr kat. 43, hodowca Stadnina Koni Pępowo Sp. z o.o.,
- Wiceczempion - jałówka KAMELIA PL005292197438, nr kat. 39, hodowca GR JAN WRONA BRZEGI DOLNE.
JaŁowice urodzone w okresie 27.08.2015 do 26.11.2015
- Czempion - jałówka POLIN 6 PL005401788458, nr kat. 51, hodowca Stadnina Koni Pępowo Sp. z o.o.,
- Wiceczempion - jałówka JOLANDA 2 PL005364529082, nr kat. 56, hodowca ARTUR PAŚKO GLINIK ,
- Wiceczempion - jałówka MEGI 4 PL005401788519, nr kat. 50, hodowca Stadnina Koni Pępowo Sp. z o.o..
JaŁowice urodzone w okresie 27.05.2015 do 26.08.2015
- Czempion - jałówka MOLA PL005249201805, nr kat. 60 , hodowca GR ZBIGNIEW GAC NADOLANY.
Krowy w I laktacji
- Czempion - krowa FULLA PL005402768534, nr kat. 68, hodowca GR ZENON WIĘCŁAW ARCELIN,
- Wiceczempion - krowa VANESA PL005291187751, nr kat. 71, hodowca MIROSŁAW DUZIAK DUB,
- Wiceczempion - krowa ANIA PL005259387056, nr kat. 70, hodowca GR EDWARD MAJKA NADOLANY.
Krowy w II laktacji
- Czempion - krowa ANETTE 4B1/2 PL005249668127, nr kat 94, hodowca ZD IZ PIB Odrzechowa Sp. z o.o.,
- Wiceczempion - krowa CELINA PL005296357364, nr kat. 90, hodowca OROTA KOCYŁOWSKA TOKARNIA,
- Wiceczempion - krowa JAGNA PL005304631004, nr kat. 87, hodowca GR JERZY MROCZKA NOWOTANIEC.
Krowy w III do V laktacji
- Czempion - krowa JAGA 3 PL005304630748, nr kat. 106, hodowca ARTUR PAŚKO GLINIK,
- Wiceczempion - krowa KAMA PL005275774182, nr kat. 115, hodowca GRH DANIEL BRYŚ KORCZYNA,
- Wiceczempion - krowa ŁĄTKA PL005316296253, nr kat. 114, hodowca GR JAN WRONA BRZEGI DOLNE.
Krowy seniorki- laktacja VI i starsze
- Czempion - krowa KAMA PL005144655055, nr kat. 125, hodowca GR TADEUSZ FYDA ODRZECHOWA,
- Wiceczempion - krowa LENKA PL005201091840, nr kat. 124, hodowca GR HALINA SOLECKA NADOLANY,
- Wiceczempion - krowa BRYDZIA PL005096191984, nr kat. 129, hodowca GR Krystyna Żarów Bandrów Narodowy.
Krowy mamki z cielętami użytkowane w kierunku mięsnym:
- Czempion - Krowa BRYZA ET 4B PL005313099345, nr kat. 133, hodowca ZD IZ PIB Odrzechowa Sp. z o.o.,
- Wiceczempion - Krowa BEMOLA 4B12 PL005313098157, nr kat. 132, ZD IZ PIB Odrzechowa Sp. z o.o.,
- Wiceczempion - Krowa MIZIA PL005228341638, nr kat. 131, hodowca RSP Puławy Gospodarstwo Jasionów.
Wśród krów tytuł
czempion XIII Krajowej Wystawy BydŁa Simentalskiego
dostała krowa
ANETTE 4B1/2 PL005249668127
nr katalogowy 94, hodowli ZD IZ PIB ODRZECHOWA Sp. z o.o.
Wśród jałówek tytuł
czempion XIII Krajowej Wystawy BydŁa Simentalskiego
dostała jałowica
MOLA PL005249201805
nr katalogowy 60, GR ZBIGNIEWA GACA z Nadolan.