XII PoŻegnanie Wakacji
w Rudawce Rymanowskiej
24 - 26 sierpień 2012

W ramach imprezy odbyły się:
VIII Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego
XII Regionalny Czempionat Konia Huculskiego
I Krajowa Wystawa Ras Rodzimych
Czempionat klaczy śląskich

Patronat

Organizatorzy:

oraz

Współorganizatorzy:

Gospodarz imprezy :

Serwis fotograficzny

 

Imprezę w Rudawce Rymanowskiej stworzyli hodowcy dla hodowców - tu zawsze najważniejszy był hodowca, rolnik, zawodnik (jeździec) oraz ich zwierzęta. Imprza w Rudawce Rymanowskiej jest specyficzna i niepowtarzalna. Organizowana w formie zabawy ludowej łacząc wystawy, zawody, konkursy i promocje ma pomóc zrealizować niektóre zadania programów hodowlanych czy też programów zasobów genetycznych. Mogą sie tu spotkać ze sobą producenci, przetwórcy oraz konsumenci a hodowcy mogą podzielić się swymi osiągnięciami. Wystawiane zwierzęta różnych ras prezentowane w naturalnym środowisku łączy jedno - nie są to osobniki super produkcyjne ale przystosowane do miejscowych warunków, a większość z nich wywodzi się z pogórza i gór: bydło simentalskie, bydło polskie czerwone, koń huculski.
Miejsce wystawy, to łąki i pastwiska leżące nad przełomem Wisłoka w Rudawce Rymanowskiej, to jeden z najpiękniejszych zakątków Beskidu Niskiego znany i odwiedzany od wieków przez wielkich Polaków i gości z zagranicy.

W ramach imprezy oprócz tytułowych wystaw i konkursów odbyła się konferencja 'Możliwości rasy simentalskiej do produkcji wysokiej jakości żywca wołowego' połaczona z degustacją dań z wołowiny oraz odbyły się pokazy ratownictwa strażackiego, występy Orkiestry Dętej OSP Zarszyn, występy zespołów regionalnych 'Drewutnia' i 'Czerehat', nocna dyskoteka i pokazy ogni sztucznych i inne imprezy.

 

Stowarzyszenie Hodowców i Miłośników Koni Huculskich zorganizowało zbiórkę publiczną (sprzedaż cegiełek). Zgromadzone środki przeznaczono na 'Promocję konia huculskiego podczas XII Pożegnania Wakacji w Rudawce Rymanowskiej poprzez pokazanie jego walorów użytkowych, zorganizowanie konkursów zaprzęgowych i wierzchowych (wykonanie trasy ścieżki huculskiej, wykonanie parkuru, wytyczenie i wykonanie trasy przejazdu zaprzęgów)

 

GALERIA

Msza polowa w Rudawce Rymanowskiej

Polowa msza święta

Występy artystyczneWystępy na scenie
Pławienie koni huculskich

Polawienie koni

Konkurs rysunkowy dla dzieci

Konkursy dla dzieci

Pokazy ratownictwa

Pokazy rotownictwa

Wystąpienia oficjalne

Oficjalne

Teren wystawy - Rudawka RymanowskaTeren imprezy
Wołowina Podkarpacka

Festiwal włowiny

Impresje wystawowe

Wystawowe impesje

 

Materiały do ściagnięcia:

zaproszenie na imprezę

regulamin imprezy

materiały dla wystawców i firm

materiały dla uczestników wystaw i czempionatów

 

sekretariat@odrzechowa.com.pl