Plakat XIII Pożegnania Wakacji z Koniem Huculskim
XIII POŻEGNANIE WAKACJI
W RUDAWCE RYMANOWSKIEJ
23-25 sierpnia 2013 roku.XIII Regionalny Czempionat Konia Huculskiego

Krajowa Wystawa BydŁa Simentalskiego

Krajowa Wystawa Ras Rodzimych

 

W ramach imprezy odbyły się

XIII Regionalny Czempionat Konia Huculskiego

IX Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego

Regionalna Wystawa Ras Rodzimych

 

Patronat

Organizatorzy:

oraz

Współorganizatorzy:

Współfinansowane z

Patronat medialny:

 

Zawsze w ostatni weekend sierpnia odbywa się Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej. W roku bieżącym (2013) była to XIII edycja tej imprezy.
Rudawka Rymanowska to jedna z najmniejszych miejscowości Beskidu Niskiego, licząca około 30 mieszkańców i trzy budynki inwentarskie należące do Zakładu Instytutu Zootechniki PIB Odrzechowa Sp. z o.o. We władaniu Zakładu jest też kilkadziesiąt hektarów łąk nad Wisłokiem, które na kilka dni staja się ogromnym miejscem wystawowym.

Charakter imprezy dobrze ilustruje film zrealizowany w 2013r przez Łukasza Grudysza na zlecenie ZD IZ PIB Odrzechowa 'XIII Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej'.

 

 

XIII Regionalny Czempionat Konia Huculskiego

Na Regionalny Czempionat Koni Huculskich przyjechało 29 ekip z województw:

Hodowcy przywieźli 82 konie. Konie oceniane były na płycie w trzech kategoriach: ogiery, klacze młodsze (do 4 lat) i klacze starsze. Ponadto rozegrano próbę dzielności koni młodych (dla 9 koni), a konie starsze startowały w ścieżce eliminacyjnej do Czempionatu Ogólnopolskiego (55 koni), w skokach przez przeszkody (29 koni) i w konkursie powożenia w którym udział wzieło 15 zaprzęgów parokonnych.

Wyniki konkurencji konnych >>>>>

 

IX Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego

Na IX Krajową Wystawę Bydła Simentalskiego przyjechali hodowcy z województw:

Łącznie 52 hodowców przywiozło 70 sztuk bydła. Bydło oceniane było w siedmiu kategoriach.

Sędziowanie na IX Krajowej Wystawie Bydła Simentalskiego Polski Związek Hodowców Bydła Simentalskiego powierzył Panu Peterowi Stuckler z Austrii.

Wyniki wystawy bydła simentalskiego >>>>>

Ponadto Małopolskie Centrum Biotechniki w Krasnem tradycyjnie jak co roku przeprowadziło sympatyczny pokaz „Młody hodowca". Dwanaścioro dzieci pokazywało dumnie dwanaście cieliczek simentalskich. Organizatorzy zaprezentowali też inny sposób użytkowania bydła Simentalskiego -jako krowy mamki oraz pojedyncze sztuki krów z cielętami rasy limusine, charoraise, Piemontem, higland i hereford.

 

Festiwal Podkarpackiej Wołowiny

Przez całą sobotę i niedzielę tysiące osób, które przewinęły się przez Rudawkę Rymanowską mogły posmakować gulaszu wołowego, steków i innych dań z wołowiny, a przede wszystkim mięsa z 400 kg buhaj ków pieczonych przez cały dzień na ogromnym rożnie. Kilka czołowych polskich (i nie tylko) kucharzy przez dwa dni mówiło o wołowinie, ojej zaletach i sposobach przyrządzania.

 

Regionalna Wystawa Ras Rodzimych

Integralna częścią imprezy była też Wystawa Ras Rodzimych. Instytut Zootechniki PIB w Krakowie zgromadził przedstawicieli 4 ras bydła, 5 ras koni, 5 ras owiec, kury, gęsi oraz zwierzęta futerkowe ras rodzimych.

Wystawa Ras Rodzimych - szczegóły >>>>>>

 

Oprócz hodowców zwierząt w Rudawce Rymanowskiej wystawiło się ponad 80 różnych firm i instytucji działających w otoczeniu rolnictwa, a tym przedstawiciele trzech agencji rolnych, oraz prawie wszystkie stacje unasienniania działające w Polsce. Organizatorzy zadbali też o oprawę artystyczną, a hitem sobotniego wieczoru jak co roku był pokaz sztucznych ogni na tle skały i lasu, z bardzo dobrze dobraną do tej scenerii muzyką. Służby porządkowe szacują że Rudawkę Rymanowską w ciągu dwóch dni odwiedziło ponad 20 tyś. ludzi z całej Polski.

 

 

Serwis fotograficzny

Galeria

Teren wystaw i konkursów

Teren wystaw i konkursów

Pławienie koni

Pławienie koni

Festiwal smaku

Festiwal Smaku

Występy na scenie

Występy na scenie

Msza polowa oraz poświęcenie pomnika

Msza polowa i poświęcenie pomnika

2 dni imprezy w skrócie na zdjęciach Magdaleny i Aleksandra Miejskich

Misz masz czyli 2 dni imprezy w skrócie na zdjęciach M., A. Miejskich

 

sekretariat@odrzechowa.com.pl