Tablica powitalna w Rudawce
V POŻEGNANIE WAKACJI
Z KONIEM HUCULSKIM
i
II Regionalna Wystawa BydŁa Simentalskiego

Rudawka Rymanowska
26-28 sierpnia 2005

Patronat:

Organizatorzy:

Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki Odrzechowa, Okręgowy Związek Hodowców Koni w Rzeszowie, Polski Związek Hodowców Bydła Simentalskiego

Współorganizatorzy:

Podkarpacki Urząd Wojewódzki, Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego, Instytut Zootechniki w Krakowie, Związek Hodowców Konia Huculskiego, Urząd Gminy Zarszyn, Urząd Gminy Rymanów, Małopolskie Centrum Biotechniki w Krasnem, Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Krajowe Centrum Hodowli Zwierząt- Przedstawicielstwo w Rzeszowie, Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka-Biuro w Krakowie, Podkarpacka Izba Rolnicza w Boguchwale.

Patronat medialny:

Radio Rzeszów i TVP3 Rzeszów

 

W czasie imprezy odbyły się przedsięwzięcia charytatywne (loteria i aukcja) pomagające zgromadzić fundusze na rzecz odbudowy spalonej 'bazy rajdów konnych' na Polanach Surowicznych.

W V Pożegnaniu Wakacji z Koniem Huculskim swój udział zgłosili hodowcy z Podkarpacia, Małopolski, województwa Świętokrzyskiego, Wielkopolskiego oraz Łódzkiego i Mazowieckiego. W 3-dniowych zmaganiach brało udział 48 koni huculskich reprezentujących 18 ekip. Gro startujących koni są to konie młode z rocznika 2001 i 2002, które w Rudawce Rymanowskiej będą miały okazję zaliczyć obowiązkowe próby. Organizatorzy przewidzieli dla wszystkich koni, które zostaną ocenione na minimum 32 pkt. w 50-punktowej skali oceny płytowej, nagrody pieniężne w wysokości 330 zł. Czempiony w swoich klasach otrzymają dodatkowo po 600 zł, a wiceczempiony po 300 zł.

 

Galeria

Oprócz oceny płytowej, rajdu i ścieżki huculskiej w niedzielę wystartowało w Rudawce 7 zaprzęgów parokonnych.

Teren konkusów konnych

Teren konkursów i wystaw w Rudawce rymanowskiej

Ocena płytowa koni

Ocena płytowa koni huculskich

Ścieżka huculska

Ścieżka huculska

Konkurs zaprzęgów

Konkurs zaprzęgów parokonnych

 

II Regionalna Wystawa ByDŁa Simentalskiego

Na wystawę 24 hodowców przywiozło 48 krów simentalskich, a kilkuletnie dzieci zaprezentowały 6 małych cieliczek. Jest to największa w Polsce wystawa tegoż bydła. Zaprezentowane zostały również krowy simentalskie mamki. Zwierzęta oceniane były w 7 grupach wiekowych:

Organizatorzy przewidzieli nagrody pieniężne za zajęcie I lokaty w wysokości 330 zł, a za czempiony 600zł

Więcej informacji o tej wystawie i szczegółowe wyniki wystawy simentali >>>>>

 

sekretariat@odrzechowa.com.pl