XIII Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej

XIII Pożegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej już za nami

13 lat temu Po żegnanie Wakacji w Rudawce Rymanowskiej było małą, lokalna imprezą, na której hodowcy z Woj. Podkarpackiego zaprezentowali nie wiele ponad 20 koni huculskich. Zmagania hodowców i zawodników obejrzało może kilkaset osób.

Po trzynastu latach do Rudawki przyjechało 29 ekip przywiozło 82 konie z województw: podkarpackiego, małopolskiego, warmińsko - mazurskiego, lubelskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, śląskiego. 52 hodowców bydła z województw: wielkopolskiego, mazowieckiego, świętokrzyskiego, lubelskiego, małopolskiego i podkarpackiego przywiozło na wystawę Bydła Simentalskiego 70 sztuk pięknych przedstawicieli tej rasy.

Przez ca łą sobotę i niedzielę tysiące osób, które przewinęły się przez Rudawkę Rymanowską mogły posmakować gulaszu wołowego, steków i innych dań z wołowiny, a przede wszystkim mięsa z 400 kg buhajków pieczonych przez cały dzień na ogromnym rożnie. Na wystawę Ras Rodzimych Instytut Zootechniki PIB w Krakowie sprowadził przedstawicieli 4 ras bydła, 5 ras koni, 5 ras owiec, kury, gęsi oraz zwierzęta futerkowe. Wystawiło swoje oferty i produkty ponad 80 różnych firm i instytucji działających w otoczeniu rolnictwa, a tym przedstawiciele trzech agencji rolnych, oraz prawie wszystkie stacje unasienniania działające w Polsce. Organizatorzy zadbali też o oprawę artystyczną, a hitem sobotniego wieczoru jak co roku był pokaz sztucznych ogni na tle skały i lasu, z bardzo dobrze dobraną do tej scenerii muzyką. Służby porządkowe szacują że Rudawkę Rymanowską w ciągu dwóch dni odwiedziło ponad 20 tyś. ludzi z całej Polski

Ta wielka i mpreza nie mogłaby się odbyć bez wsparcia organizacyjnego i finansowego różnych urzędów firm i instytucji, osób prywatnych oraz, pracowników Zakładu PIB Odrzechowa.

DZIĘKUJEMY!!!

Serdecznie dziękujemy wszystkim organizatorom i współorganizatorom, sponsorom małym i dużym, Polskiemu Radiu w Rzeszowie, zarządowi województwa podkarpackiego oraz wojewodzie pracownikom wojewódzkim oraz gminnym a także wszystkim uczestniczącym w imprezie organizacjom.

Szczególne podziękowanie kierujemy do Funduszu Promocji Mleka i Funduszu Promocji Mięsa Wołowego, które w znaczący sposób wspomagały Wystawę Bydła Simentalskiego i promocję Podkarpackiej Wołowiny.

Nie byłoby tak wspaniałej imprezy gdyby nie praca dużego Zespołu Pracowników ZD IZ PIB w Odrzechowej, którzy przygotowali tereny wystawowe i miejsca dla zwierząt- za co serdecznie im dziękujemy.

Wielu osobom z PFHBiPM i z ZHBS za wybór, organizację i prowadzenie Wystawy Zwierząt Hodowlanych oraz pracownikom Działu Ochrony Zasobów Genetycznych na czele z prof. J. Krupińskim za Organizację Wystawy Ras Rodzimych.

Składamy serdeczne podziękowanie przedstawicielom MRiRW oraz innym organizacjom centralnym, a także członkom Zarządu PFHBiPM dziękujemy za udział w Pożegnaniu Wakacji i wręczenie dyplomów, pucharów i wyróżnień hodowcom.

Szczególne podziękowanie należy się dla służb OSP i Policji za zapewnienie sprawnej organizacji i bezpieczeństwa imprezy.

W imieniu organizatorów Zakładu Instytutu Zootechniki PIB w Odrzechowej i OZHK w Rzeszowie dziękujemy wszystkim ekipom za udział w zawodach oraz stworzenie miłej huculskiej atmosfery.

Wszystkim Uczestnikom i widzom XII Pożegnania Wakacji w Rudawce Rymanowskiej życzymy wszelkiej pomyślności w pracy zawodowej i w życiu osobistym, a hodowcom dużych sukcesów na następnych wystawach.

Do miłego zobaczenia w następnym roku!

Organizatorzy

i współorganizatorzy imprezy

Zapraszamy wszystkich do rÓwnie aktywnego udziału w kolejnym
PoŻegnaniu Wakacji w Rudawce Rymanowskiej
w przyszŁym roku!!!

sekretariat@odrzechowa.com.pl