Krajowa wystawa była zorganizowana po raz szósty, a odpowiada za nią Polski Związek Hodowców Bydła Simentalskiego.
W wystawie udział wzieło 46 hodowców, w tym również hodowcy z województwa świętokrzyskiego i lubelskiego.
Hodowcy zaprezentowali 58 krów i jałówek oraz 10 cieliczek po buhajach z programu hodowlanego Małopolskiego Centrum Biotechniki Sp. z o.o. w Krasnem.
Zaszczytem dla organizatorów był fakt, że sędzią głównym był Prezydent Europejskiej Federacji Hodowców Bydła Simentalskiego - organizacji zrzeszającej ponad 20 krajów europejskiej - Pan Josef Kučera, a jego asystentem był Paweł Kral przedstawiciel czeskiej hodowli bydła.
Zwierzęta oceniane były w sześciu grupach wiekowych. W każdej grupie sędzia wybierał czempiona i wiceczempiona grupy, a spośród czempionów wybierany był super czempion wystawy.

Z pośród czempionek superczempionem wystawy sędzia Pan Josef Kučera wybrał krowę Wrona 4 hodowli i własności Zakładu IZ PIB Odrzechowa Sp. z o.o. Krowa ta urodziła się 25.12.2006 r., matką jest Wrona 1 a ojcem Remik również hodowli Zakładu IZ PIB Odrzechowa Sp. z o.o. Za I laktację krowa dała 5490 kg mleka, o zawartości tłuszczu 4,14 i białka 3,32. Krowa ta oprócz cech mlecznych posiada bardzo dobre cechy mięsne i prezentuje kombinowany typ użytkowy.

>>>Szczególowe wyniki Krajowej Wystawy Bydła Simentalskiego>>>

 

Galeria

Fotogaleria wystawy bydła simentalskiego

Wystawa bydła Simentalskiego

Fotogaleria konkursu Młody Hodowca

Konkurs Młody Hodowca

Fotogaleria oceny ringowej krów simentalskich

Ocena ringowa krów simentalskich

Zdjęcia z serwisu FOTOPHOTO.PL. >Więcej zdjęć>

 

sekretariat@odrzechowa.com.pl