Dzień Dziecka z konikami Huculskimi
"Bajkowa Kraina Pogranicza"

 

impreza zorganizowana przez:


Zakład Doświadczalny IZ PIB Odrzechowa
oraz
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Dzia?ania
"Dorzecze Wisłoka"

OdrzechowA, 1 czerwca 2014 r

Dzień Dziecka z końmi huculskimi -"Bajkowa Kraina Pogranicza"

W dniu 1 czerwca 2014 r. w Bajkowej Krainie w Odrzechowej miała miejsce impreza „Dzień Dziecka z końmi huculskimi”. Impreza była częściąprojektu „Polsko – Słowackie Centrum Turystki Konnej” dofinansowanej ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013.

Dzień Dziecka rozpoczął się od wjazdu konferansjera na koniu i bryczki, którą powoził Prezes Zarządu Zakładu Instytutu Zootechniki w Odrzechowej. Po oficjalnym powitaniu uczestnicy w tym 45 osobowa grupa ze S?owacji rozbiegli się po Bajkowej Krainie Pogranicza by pozna? wszystkie atrakcje i zobaczył dokąd zabierze ich ta bajkowa przygoda na siodle w Dniu Dziecka.

Najmłodsi uczestnicy mogli skorzystać z wielu darmowych atrakcji przygotowanych właśnie dla nich. Warsztaty z ceramiki, eko obrazki, zabawy chust? animacyjną i kleksografia to tylko niektóre atrakcje z których mogły wziąść udział dzieci. O godz. 16.00 miał miejsce spektakl Opowieści z walizki przedstawiający „Bajkę cygańską ”. Opowiadacze w sposób niezwykle ciekawy przedstawili opowieść słowno – muzyczną skierowaną zarówno dla dzieci jak dorosłych.

Największym powodzeniem cieszyły się przejażdżki konne. Koniki huculskie woziły na swych grzbietach niezliczone ilości dzieci, które z dużą cierpliwością czekały na swoj? kolej.

Od 14.00 do 18.00 mimo przelotnego deszczu wszystkie dzieci brały udział w zabawach i konkursach organizowanych przez maga Bartosza. Podczas konkursu nt. budowy konia oraz budowy uprzęży dla konia dzieci wykazały się dużą wiedzą, prawdopodobnie za przyczyną udziału w szkoleniach podstawowych realizowanych przez ZDIZ Odrzechowa.

Wszystkim najmłodszym uczestnikom dziękujemy za udział w imprezie i życzymy aby każdy Dzień był tak wesoły i radosny jak nasz Dzień Dziecka z końmi huculskimi.

 

Dzień Dziecka z Konikami Huculskimi

by Łukasz Grudysz

  • of

 

sekretariat@odrzechowa.com.pl