PowitaniE lata z koniem huculskim
w Rudawce Rymanowskiej 07- 08.06.2014 r

impreza zorganizowana przez:


Samorząd Województwa Podkarpackiego,
ZD IZ PIB Odrzechowa,
Gmina Zarszyn

w ramach Projektu transgranicznego PL–SK

POLSKO-SŁOWACKIE CENTRUM TURYSTYKI KONNEJ

 

Dodatkowe atrakcje:

  • Pokaz rękodzieła i malarstwa z terenu pogranicza Polsko-Słowackiego
  • Promocja i degustacja transgranicznych potraw
  • Akademia gotowania na ?ywo
  • Jazda wierzchem i bryczkami
  • Gry i zabawy dla dzieci

 

Organizatorzy

Współorganizatorzy:

Patronat

 

Program:

Sobota 07.06.2014 r.

Niedziela 08.06.2014 r.

 

„Powitanie lata z koniem huculskim w Rudawce Rymanowskiej”
– podsumowanie imprezy

W dniach 7-8 czerwca 2014 r. w Rudawce Rymanowskiej miała miejsce impreza „Powitanie lata z koniem huculskim w Rudawce Rymanowskiej” będąca częścią projektu „Polsko – Słowackie Centrum Turystki Konnej” dofinansowanej ze środków Programu Współpracy Transgranicznej Rzeczpospolita Polska - Republika Słowacka 2007-2013. Organizatorem wydarzenia był Zakład Doświadczalny Instytutu Zootechniki PIB Odrzechowa.

Celem imprezy była promocja projektu transgranicznego pn. „Polsko - Słowackie Centrum Turystyki Konnej”, rękodzieła, popularyzacja zachowania tradycji pożarnictwa na wsi, walorów historycznych zabytkowych sikawek konnych, ciekawych zawodów jak również promocja przyrody i piękna krajobrazu Beskidu Niskiego.

Impreza rozpoczęła się w sobotę wieczorem ogniskiem integracyjnym z udziałem zaproszonych gości: partnerów projektu oraz osób zajmujących się turystyką konną na obszarze pogranicza polsko – słowackiego. Wieczór przy muzyce i ognisku był okazją do promocji projektu oraz wymiany poglądów i nawiązania współpracy z organizatorami rajdów konnych i nauki jazdy konnej, a także z osobami świadczącymi usługi agroturystyczne i okołoturystyczne na szlaku konno – taborowym.

Niedzielny program „Powitania lata z koniem huculskim w Rudawce Rymanowskiej” obfitował w wiele atrakcji. Wszyscy zaproszeni goście oraz turyści mogli obejrzeć:

Najważniejszą częścią programu była prelekcja nt. wykorzystania koni huculskich w turystyce transgranicznej, w trakcie której grupa młodzieży zaprezentowała kadryl – czyli „taniec” z udziałem kilkunastu koni i jeźdźców. Ta efektowna i widowiskowa sztuka jeździecka cieszyła się dużym zainteresowaniem publiczności. Pomimo młodego wieku uczestników oraz niedługiego czasu na przygotowanie, widowisko było bardzo udane i przez widzów przyjęte gromkimi brawami.

Imprezie towarzyszył również pokaz rękodzieła i malarstwa z terenu pogranicza polsko – słowackiego, w którym wzięli udział artyści i rękodzielnicy z Polski i Słowacji prezentujący dorobek artystyczny: malarstwo, rzeźbę, haft, koronkarstwo i inne.

Każdy uczestnik wydarzenia mógł skosztować tradycyjnych transgranicznych potraw prezentowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich. Podczas akademii gotowania na żywo odbyły się 2 konkursy kulinarne w których udział wzięły osoby/drużyny z Polski oraz Słowacji.

Całość imprezy uświetniły występy zespołów: w sobotę Tygiel Folk Banda, a w niedzielę: LH Ferkovci i Caci Vorba. Zadbano też o najmłodszych uczestników imprezy, którzy mogli skorzystać z przejażdżek na koniach huculskich oraz gier i zabaw zorganizowanych specjalnie dla nich

Film z imprezy Powitanie lata z koniem huculskim w Rudawce Rymanowskiej, realizacja ZD IZ PIB Odrzechowa

 

Galeria:

Powitanie lata z koniem huculskim
w Rudawce Rymanowskiej 07-08.06.2014 r

  • of

 

sekretariat@odrzechowa.com.pl