XIV KrajowA WystawA BydŁa Simentalskiego

XVII KrajowA WystawA BydŁa Simentalskiego

Rudawka Rymanowska 27-28 sierpnia 2022 roku.

 

 

Patronat:

patronat

Organizatorzy:

organizatorzy

 

Współfinasowane z:

finansowane

Patronat medialny:

patronat medialny

 

 

Na XVII Krajowej Wystawie Bydła Simentalskiego Komisja sędziowska w składzie:

dokonała oceny prezentowanego bydła następujących kategoriach:

Razem wystawiono 55 jałowic i 45 krów oraz 5 mamek z przychówkiem

nagrody

Simentale pożegnały lato

Malownicze krajobrazy, niespotykany klimat, piękne okazy zwierząt, mnóstwo atrakcji i słoneczna pogoda tak wyglądało XXI Pożegnaniu Wakacji w Rudawce Rymanowskiej. W ostatni weekend sierpnia hodowcy bydła simentalskiego wystawili do konkursu najpiękniejsze zwierzęta. 27 i 28 sierpnia 2022 r. odbyła się XVII Krajowa Wystawa Bydła Simentalskiego.

Wydarzenie co roku przyciąga tłumy zwiedzających i pasjonatów zwierząt hodowlanych. Na olbrzymich łąkach nad Wisłokiem prezentują się hodowcy, producenci i dilerzy sprzętu rolniczego oraz wytwórcy żywności i rzemieślnicy. Są degustacje tradycyjnych potraw, zabawy dla dzieci i koncerty. Po raz kolejny zorganizowano również Regionalny Czempionat Konia Huculskiego wraz z Wystawą Ras Rodzimych. Wydarzenie na stałe wpisało się w ogólnopolski kalendarz imprez hodowlano-wystawienniczych. Imprezę objął patronatem m.in. minister rolnictwa i rozwoju wsi.

Wybory najpiękniejszej

Oceny zwierząt dokonywała komisja pod przewodnictwem Pavela Krála. w roli asystentek pomagały mu Tereza Dodávková oraz Angelina Czubska-Stączek. Komisja miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ wszystkie oceniane zwierzęta prezentowały wysoki poziom. Zwierzęta rywalizowały 10 kategoriach, w których wyłoniono czempiona i dwóch wiceczempionów. Dodatkowo przyznano tytuły Supeczempionów w kategorii Jałowice rasy SM i Krowy rasy SM. W tym roku obydwie nagrody dla najlepszej jałówki jak i krowy wystawy trafiły do Zakładu Instytutu Zootechniki PIB Odrzechowa. Serdecznie gratulujemy!


Nagrodzeni hodowcy bydła simentalskiego

Mali hodowcy w akcji

Stały i wyczekiwany akcent wystaw to pokaz cieliczek „Młody hodowca”. W niedzielne przedpołudnie trzynaścioro maluchów w wieku od 4 do 12 lat zaprezentowało swoje cieliczki na ringu. Dzieci w biało-czerwonych strojach prezentowały się ze swoimi simentalskimi pupilami doskonale. Mieliśmy okazję bliżej poznać młodych hodowców i ich pasje. To była nie lada gratka i frajda dla oprowadzających jak i oglądających. Maluchy zebrały tłumy widzów i gromkie brawa oraz liczne nagrody.


Mali hodowcy

Edukacja i wymiana doświadczeń

Wystawa to święto hodowców bydła simentalskiego. Do rąk hodowców trafiły liczne wyróżnienia i puchary. Hodowcy rywalizowali o nagrody, a także wymieniali doświadczenia. Spotkaniu towarzyszyła konferencja "Wpływ wypasu krów na jakość mleka i jego przetworów". Na naszym stoisku czekali specjaliści, doradcy przeprowadzili setki rozmów z hodowcami, udzielając porad przydatnych w efektywnej produkcji mleka.
Wystawa w malowniczo położanej Rudawce Rymanowskiej w Beskidzie Niskim to doskonały sposób na pożegnanie lata. Każdy znalazł coś dla siebie, a hodowcy zdobyli uznanie i chwile wytchnienia. Tylko żal, że wakacje dobiegają już końca.

 

Wśród krów tytuł

Superczempion XVII Krajowej Wystawy BydŁa Simentalskiego

dostała krowa

Eliza Superczempion

Eliza PL005329453797

nr katalogowy 106 hodowli: hodowli ZD IZ PIB Odrzechowa SP z o.o.

 

Wśród jałówek tytuł

Superczempion XVII Krajowej Wystawy BydŁa Simentalskiego

dostała jałowica

Ziaja Superczempion

Ziaja PL005431266544

nr katalogowy 37 hodowla: hodowli ZD IZ PIB Odrzechowa SP z o.o.

 

Szczegółowe wyniki wystawy na stronie hodowlanej >>>>>

 

Galeria

sekretariat@odrzechowa.com.pl