Budowa wnĘtrza BUDYNKU bazy 'Ranczo Karolina' na Polanach Surowicznych

Strona historyczna. Dotyczy pożaru z 2005 roku

14 września 2005 wykorzystując wolny czas na dwudniowej delegacji służbowej przywiozłem potrzebny cement i wykonanałem przygotowane wcześniej, zaszalowane i zazbrojone płytki betonowe pod piece w pokoiku Zbycha, Władzia i świetlicy. Przy okazji razem z Władziem posprzątaliśmy składowisko drewna.


wylewki pod piece u Władzia i w świetlicy

wylewka pod piec i komin u Zbycha

Noce i ranki były już bardzo zimne. Mądry Cygan grzeje się na stygnącym betonie

Do wylewek potrzebny był mi poziom przyszłej podłogi dlatego zapoczątkowałem wykonanie jej konstrukcji w części Zbychapodłoga

konstrukcja pod podłogę

W dniu 23 września 2005 z Odrzechowej przywieziono 350 cegieł i zaprawę do ich łączenia i w dniach 25-26 września został postawiony komin (Mariusz K., Tomek, kiepscy murarze i 'babcia' Ewa pomocnik)


komin

komin i okno nadają każdej budowli wygląd domu

Załadunku na tartaku i rozładunku na budowie dowożonych przez Władzia ciężkich oszwarów i góry deseczek na obicie zewnętrzne, ściany wewnętrzne i podłogi podjęli się studenci z 'Chatki elektryków', którym dzielnie pomagała 'babcia' Ewa.
deseczki

Stertę listewek rozładowali i ułożyli we wnetrzu chaty studenci z Chatki Elektryków przy znacznej pomocy 'Babci' Ewy
Mariusz i Wojtek

Mariusz

Babcia Ewa

Babcia Ewa

Babcia Ewa i Mariusz

Wojtek

Wojtek

Irek

Maj-czerwiec 2006 - pracownicy Zakładu zburzyli ceglany komin.... podobno był błędnie wykonany i groził pożarem...
Lipiec 2006 - pracownicy zakładu ustawili we właściwe miejsca wewnętrzne słupy konstrukcyjne. Wynajęty majster kominiarski z dwoma pomocnikami, którymi byli 'odpoczywający tam' miłośnicy polan wybudował z cegieł i ruch kamionkowych oba kominy. Budowa trwała tydzień. Pomocnikami byli: Jurek W. (operator betoniarki), Zbyszek, Piotrek G. i Paweł K. podawali wymieszaną zaprawę i cegły na rusztowania. Spora grupa osób pod pieczą Mariusza B. malowała belki konstrukcyjne i ściany od wewnątrz i zewnątrz. Dojeżdżający pracownicy Odrzechowej i Mariusz B. wykonywali w środku konstrukcję pod sciany i podłogę.
stan wnętrza na dzień 20 lipca 2006. Fot: Maria Brejta

pokoik Zbycha

Sierpień 2006. Ruszyła budowa wnętrza. Najpierw powstał pokoik Zbycha, z podwójnymi ścianami z ociepleniem w środku. Powstały też schody 'kuchenne' na werandę i podłoga na werandzie.
Potem powoli powstawała podłoga w części hotelowej, następnie ściany boczne i sufit. Do końca sierpnia powstała podłoga na 2/3 powierzchni części hotelowej a ściany boczne i sufit na niecałej połowie.


Budowa pokoika Zbycha - widok od części hotelowej


Obijanie deseczkami ostatniej, podwójnej ściany pokoiku 'bacy' od części hotelowej. Pomagał przypadkowy turysta z Lublina. (Chyba Janusz)

Mariusz i Janusz

Ściana Zbychowego pokoiku rośnie. W sumie przy budowaniu Zbychowego pokoiku pracowało kilka osób:
Władziu przez 2 dni (powiekszenie wylewki pod piec ocieplenie ścian, podłoga i ściany wewnętrzne w części pokoiku Zbycha, Maciek przez dwa dni - sufit w pokoiku Zbycha, Nieznany turysta z Lublina - kilka godzin - ściana pokoiku Zbycha od strony hotelu,

Kontuzjowany Zbychu przeprowadził się około 15 sierpnia 2006 roku z barakowozu do swojego pokoiku.
Wnętrze gotowego i umeblowanego pokoiku Zbycha

Powoli powstawała podłoga, ściany wewnętrzne oraz sufit w chacie. Pracował
Michał z Poznania 2 dni - układanie podłogi w części hotelowej, Michał z Bełchatowa - 10 dni: ściany, sufity i podłogi w częsci hotelowej, Jurek - 0,5 dnia - konstrukcja pod podłogę i ułożenie samej powierzchni podłogi w świetlicy i inni. W efekcie tych prac a spora część hotelu nadawała się do zamieszkania.

Karolina przy odbudowie

Kilka dni przy ścianach, sufitach i podłodze pracował Michał z Bełchatowa

Michał

Michał i Mariusz

Kilka gwoździ całkiem wprawnie przybiła też Karolina

Wrzesień 2006. Pracownicy Odrzechowej Mariusz B. i stolarz Janek dojeżdżają codziennie przez dwa tygodnie na Polany i kontynuują budowę hotelu. Przez kilka dni pracował z nimi Paweł K.stan na 19 wrześienia 2006

prace wykończeniowe

Sprzątanie i prace wykończeniowe

Do jesiennego spędu 2006 pracownicy z Odrzechowej dokończyli wszystkie ściany, podłogi i sufity w części hotelowej, kamiennną podłogę pod kominek, ścianki działowe między pokoikami i większość ścian wewnętrznego korytarza.
korytarz

 

świetlica z tymczasową 'kozą'
wykończony pokoik jeszcze bez mebli

Olek Miejski ogląda pomieszczenie kuchni

Jesienią zostało zrobione okucie blachą dachu przy kominach.

W maju 2007 został dokończony korytarz, i zostało pomalowane impregnatem całe wnętrze. Zostały do dokończenia drobne wykończenia przy dachu.

 

sekretariat@odrzechowa.com.pl